Vyhledávání

Kontakt

REGION, spol. s r.o.
Žižkova 457
Kostelec nad Orlicí
517 41

IČ: 15529282
DIČ: CZ15529282
Číslo účtu: 23605571/0100
IČP:1001965531

Erik Provazník
+420 604 374 364

team@region-racing.cz

TOPlist

   

  

Známý neznámý - speciální rozhovor

29.05.2017 11:04

    Většinou děláme rozhovor s jezdci. Už jsme tu měli rozhovor i s fotografkou. Důležitou součástí sportu jsou ale i fanoušci! A tak Vám přináším rozhovor s obrovským motofanouškem Zdeňkem Šťástkou. Spousta z Vás se s ním potkala na závodech a mnoho jezdců mu věnovalo svůj dres ! Čti o něm a jeho sbírce dresů víc !! 

RRT : 1. Zkus se nám v pár větách představit. Kolik je ti let? Co děláš? 

 : Ahoj, jmenuji se Zdeněk Šťástka, je mi 20 let. V soukromém životě jsem řezník - uzenář, ale ještě studuji, takže mám volné víkendy, což je kvůli závodům super. Nejvíce mě pochopitelně baví být na motocrossových závodech. Ať už někde u trati nebo se pohybovat někde po „Paddocku“ a okukovat techniku a prohodit pár slov s jezdci. Rád se taky jezdím dívat na tréninky. Třeba v zimě pravidelně navštěvuji pískovnu Dražetice, kam jezdí mnoho jezdců trénovat v zimním období, aby jim pak na jaře tolik netvrdly ruce.

 

RRT : 2. Jak ses dostal k MX a jak dlouho na něj jezdíš? 

 : Na jaře roku 2007 jsme jeli po polní cestě pro písek a u lesa řádil Láďa Pulec, který se nám zmínil, že o víkendu se jede Krajský přebor v Sedlčanech, tady jsem poprvé v životě viděl jezdce jako Zdeněk Velký, Petr Bartoš, Petr Masařík a spol. Od tohoto závodu je motocross nedílnou součástí mého života.

RRT : 3. Proč jsi začal sbírat dresy a který dres Tvou sbírku odstartoval? 

 : První dres ve sbírce je od Slovenského sympaťáka Tomáše Bučence, ze závodu MMČR v Jiníně z roku 2009. Bučko mi podepisoval nějaké fotografie a sám se nabídl, abych se po závodě stavil pro dres. Myslím, že toto byl první impuls, že jsem si řekl, že bych mohl mít doma více takových suvenýrů 

RRT : 4. Jakého dresu si ve své sbírce nejvíce vážíš? 

 : Velice si vážím každého dresu který mám, protože vím, že motocross je velice náročný a nebezpečný sport. Ti kluci jsou profesionální sportovci, vědí co je to dřina, aby byli dobří musí mít výborný fyzický fond, trávit hodiny na trénincích a v tělocvičně, ovládat perfektně motocykl, tím nemyslím pouze dělat whipy a scruby, i když to máme pochopitelně všichni rádi a znásilňujeme Youtube, abychom viděli každé video z AMA SX nebo z MXGP. 

RRT : 5. Jaký dres ti ve sbírce ještě chybí? 

 : Znáte pořekadlo ,, s jídlem roste chuť " ?! Tak když něco sbíráte, tak to platí dvojnásob. Teď jsem získal do sbírky dres od Arnauda Tonuse, na který jsem čekal skoro 5 let. Takže všemu dávám čas. Jinak ve sbírce mi stále chybí dresy od mnoha závodníků - například Ken Roczen nebo Josh Coppins a další...

RRT : 6. Kolik dresů ve své sbírce máš? 

 : Aktuálně to je 246 dresů z 29 zemí. Když se podívám na průběžné výsledky MS MX2, tak z Top Ten mi chybí pouze Benoit Paturel. Jinak Jonass, Seewer, Olsen, Lieber, Covington, Prado, Van Doninck, Sanayei, Cervellin jsou ve sbírce alespoň po jednom dresu. Z MXGP bych jmenoval alespoň jezdce jako Gajser, Desalle, Tixier, Strijbos, Jasikonis, Nagl nebo Bobryshev. Z WMX mám poslední tři mistryně světa což mě velice těší, mít ve sbírce jezdkyně kalibru, Lancelot, Fontanesi, Laier či Nancy Van de Ven. Co se týče tříd EMX 125,250 tak mám oba lídry seriálu v podobě Brian Moreau Strubhart a Morgan Lesiardo. Nesmím zapomenout na Enduro, kde si velice vážím dresu od hvězdy SuperEndura Taddy Blazusiak. Co se týká jezdců z České republiky, tak mám krom Petra Bartoše celou českou špičku, od některých dokonce více dresů. 

RRT : 7. Kdo je Tvým nejoblíbenějším závodníkem? 

 : Jeden z mých nejoblíbenějších jezdců je Belgičan Jeremy Van Horebeek, který patří k rychlým a zároveň konzistentním jezdcům, což ho řadí ke špičce ve třídě MXGP. Ve sbírce se objevuje jeho dres pravidelně od sezóny 2012.

RRT : 8. Je něco, co by jsi chtěl dodat na závěr ? 

 : Tímto bych chtěl poděkovat všem jezdcům, kteří mi do sbírky přidali svůj dres. Ale vím, že to není jen o jezdcích, takže děkuji i jejich teamovým managerům, kteří dali vždy zelenou. Nesmím zapomenou ani na mechaniky, kteří byli taktéž nápomocni, zejména u zahraničních jezdců. 

Dále bych chtěl vyjádřit podporu jezdcům, kteří závodí mimo naši republiku (ať už z vlastních nebo teamových priorit) a uvědomují si, že je to pro jejich kariérní růst nezbytné. Že si uvědomují, že zahraniční motocross, potažmo světový, se jezdí na tratích, kde jsou proskakováky, dvojáky, trať je naoraná a prolitá vodou. Přesně tyto podmínky jsou třeba na závodech Adac MX Masters. Těchto závodů se někteří jezdci zúčastňují, což je dobře. Bohužel tento trend, kdy je trať naoraná a prolitá vodou, se na MMČR neobjevuje, což si myslím, že je velká škoda.

Všechny fanoušky a závodníky bych chtěl pozvat na Slapy na „Malej Svět“, kde se pojede 19.08.2017 Memoriál Oty Tomana.

RRT : Já Ti děkuju, že jsi se nám pochlubil se svou sbírkou a vnesl nám sem trochu pohledu fanouška. No a samozřejmě Ti přeju, aby jsi získal co nejvíce dalších dresů do sbírky. 

foto : archiv Zdeňka 

Fotogalerie: Známý neznámý - speciální rozhovor