Závod v Hrušovanech n./J. - adrenalinový závod městem

13.08.2013 12:19

    I letos se v Hrušovanech nad Jevišovkou konal SM závod, který se jel tradičně centrem města. Závodníci se začali sjíždět už ve čtvrtek večer a parkoviště se začala pomalu plnit. Během pátečního odpoledne se konaly tréninky, kdy se jezdci srovnávali s tratí. Z pátku na sobotu v noci zalil Hrušovany déšť, který příjemně zkropil terén, a byl tak ideálně připraven na závod. 

    V sobotu ráno nebyla po noční bouřce ani stopa. Do závodu se za tým REGION racing cz přihlásil Pavel Kejmar (třída S1 Profi), Erik Provazník (třída S1 Profi), Tereza Hallová (třída S1 Open) a Lukáš Matěna (S2). Zahraničním bonbónkem se pro tento závod stala přítelkyně Pavla Kejmara Janina Würterle (třída S1 Open). 

    Už od ranních tréninků byl problém s časomírou, která ukazovala chybně, více než je zdrávo. Mnoho jezdců se tak bouřilo a některé výsledky jim nepřišly fér. V kvalifikaci se na 11. místě v S2 umístil Lukáš Matěna, na 15. místě v S1 Tereza Hallová, na 11. místě Janina Würterle, třetí nejrychlejší čas zajel Erik Provazník v S1 a Pavel Kejmar zajel druhý nejrychlejší čas. 

    Lukáš Matěna dojel v první jízdě jako jedenáctý a jako jedenáctý dojel i v jízdě druhé. Bohužel se jeho umístění od kvalifikace nijak nezměnilo. Tereza Hallová v první jízdě dojela jako čtrnáctá a v druhé jízdě se o příčku zlepšila a dojela jako třináctá. Janina Würterle dojela v první a v druhé jízdě na devátém místě. Ale i tak ve své třídě S1 Open obsadila druhé a první místo a tuto kategorii tedy vyhrála. 

    Mezi hlavní favority v S1 Profi, kteří by se mohli objevit na stupních vítězů, byli Tomáš Trávníček, Pavel Kejmar, Erik Provazník či Lukáš Ducháček. V první rozjížďce jako první od startu vypálil Tomáš Trávníček, druhý Pavel Kejmar a třetí Erik Provazník. Bohužel po dvou kolech nastala závada na motocyklu Pavla Kejmara a ten byl nucen z rozjížďky ustoupit. Tuto rundu vyhrál Tomáš Trávníček, který si vytvořil dostatečný náskok. Jako druhý protl cíl Erik Provazník a jako třetí dojel Lukáš Ducháček. Ve všech kategoriích byly zkráceny druhé jízdy z důvodů nedostatku času vlivem úrazů. V druhé jízdě se na startu objevil Pavel Kejmar se zapůjčeným motocyklem. Závod po startu vedl opět Tomáš Trávníček, druhý byl Lukáš Ducháček, třetí Erik Provazník. Po pár kolech se Erikovi povedla pěkná "myška" v první zatáčce po startu, která odsunula druhého Lukáše Ducháčka na třetí místo. To už se na ně dotahoval Pavel Kejmar, který i Lukáše předjel. Bohužel se Pavel "zahodil" a musel znovu bojovat. To už ale uběhl zkrácený limit stanovený pro závod a tak závod opět vyhrál tomáš Trávníček, druhé místo obhájil Erik Provazník a třetí Lukáš Ducháček. Na osmém místě dojel Pavel Kejmar. 

    Po tomto závodě následovala drift show. V té se nepředvedl nikdo jiný než Pavel Kejmar, Tomáš Trávníček, ale i Erik Provazník a něžné pohlaví zastoupila Janina. Kdo soutěž vyhrál, se můžete podívat ve videu pod tímto textem :-).

    Večer nechybělo vystoupení kapely a jezdci slavili své úspěchy.     

Jezdcům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci týmu.

TOPlist

   

  

Kontakt

REGION RACING s.r.o. Dlouhá 730/35
Praha 1
110 00

IČ: 083 56 378
DIČ: CZ08356378
Číslo účtu: 115-9924310237/0100
IČP:1013138261
Erik Provazník
+420 604 374 364
team@region-racing.cz