Zajímavosti na výstavě Motocykl

14.03.2012 12:34
fotka
 

Při procházce po výstavišti v Holešovicích jsem narazil na celou řadu zajímavostí, které upoutaly mou pozornost. Některé z nich jsou praktické, některé jen zajímavé, rozhodně ale stojí za pozornost.

Nejlepší Rukka na našem trhu

Na stánku Touratechu mě zaujala nová sada oblečení Rukka. Že tato značka dělá špičkové oblečení už víme, vždy jí ale byl vyčítán usedlý a nenápadný design zpravidla černého oblečení. Teď je tu nová sada v krásné krémové barvě z trilaminátu a strečového GORE-TEXu. K tomu jsou tu patentované lehké a prodyšné chrániče a příjemná váha celého kompletu. Jedinou vadou na kráse může být cena kompletu 65 000 korun.

Uvařeno na cesty

Hned vedle Touratechu stojí stánek Adventuremenu, české firmy, která vyrábí potraviny pro cestovatele. Neodolali jsme a vzali jsme si jídlo na vyzkoušení do redakce. Můžete se tedy těšit na test na vlastní žaludek.

Podvozek pro cestovní endura

I dotřetice zůstaneme poblíž Touratechu, tady se představil zcela nový tlumič vyvinutý právě Touratechem. Ten je určen pro cestovní endura a vyznačuje se zvýšenou tuhostí a nízkou hmotností. Funguje navíc ve dvou stupních útlumu, kdy dokáže pohlcovat rázy i v poslední třetině své dráhy. Jeho tělo je kované a maximálně přesné při zachování minimální hmotnosti.

Insomnia bikes

Redakční test motorového kola Insomnia bike jste už na našem webu viděli, jednalo se ale o první prototyp. Nyní je tu produkční verze, kterou jsme mohli vidět na stánku MR43. Insomnia tu je ve dvou verzích, jedna v retro designu podobném Indianu, druhá v modernějším kabátě. Unikátní stroj získáte za velice slušné peníze a věřte, že vás nikdo nepřehlédne.

Breganze v Čechách

Jeden ze dvou kusů motocyklu Breganze SF 750 se představil v České Republice. O motorce jsme toho už napsali mnoho, obdiv návštěvníků si motorka rozhodně zasloužila a jednalo se o jeden z nejsledovanějších exponátů výstavy.

Motonábytek

Pokud máte rádi motorky a auta a chcete, aby to bylo vidět i ve vašem bytě, bude nábytek právě s mototématikou to pravé. Můžete si nechat vyrobit sedačku, křeslo, stolek a mnoho dalšího z Vašeho oblíbeného dílu, není tedy problém zadek Mercedesu, kolo z Porsche, nebo stolek z vidlicového dvouválce.

Flattrack

Bohužel hned druhá jízda ukončila exhibiční závod americké ploché dráhy na výstavišti v Holešovicích. Mohli jsme tak alespoň obdivovat speciály pro tuto disciplínu.

Přilby Blauer

Luxusní značka Blauer pochází z USA a na našem trhu je naprostou novinkou a prezentovala se vedle luxusních strojů na stánku MR43. Zajímavá je zejména otevřená přilba ve stylu Café Racer, která má v sobě integrovanou sluneční clonu.

Houpací fichtl

Zajímavost pro nejmenší jsem si nechal nakonec. Mezi milionovými customy v levém křídle bylo zaparkováno i vozítko pro nejmenší postavené z motoru Jawa 50, okolo je jednoduchá houpací konstrukce, no není to dobrý základ pro výchovu motorkáře?

Zdroj: motodeník.cz

TOPlist

   

  

Kontakt

REGION RACING s.r.o. Dlouhá 730/35
Praha 1
110 00

IČ: 083 56 378
DIČ: CZ08356378
Číslo účtu: 115-9924310237/0100
IČP:1013138261
Erik Provazník
+420 604 374 364
team@region-racing.cz