IČP:1013138261

+420 604 374 364

Vranov u Brna - Meteorit Cup

19.04.2016 08:05

Víkendového závodu Meteorit Cupu ve Vranově se za team REGION racing zúčastnil Erik Provazník a Josef Pivec. Jak se jim závodilo mrkněte tady.

V den závodu bylo docela pěkné počasí, ale trať byla tvrdá a rozbitá. Erik Provazník startoval v kategorii MX1. Erikovi se trénovalo pěkně. Ráno mu to šlo a vše mu vycházelo podle představ. Odpoledne se to však zhoršilo a byla to pro něj dřina. V první jízdě upadl hned po startu a tak odjížděl až na konci startovního pole. Z 28.místa se probojoval na místo sedmé. Jak sám říká, aspoň si moc pěkně zazávodil. Do druhé jízdy odstartoval na 4.místě. Potom ale společně s Viktorem Sklenářem přišel kontakt a pro Erika i následný pád. Do cíle tedy dojel až jako pátý. Celkově mu to dalo na místo 6. Závod vyhrál David Kosmák.

Josef Pivec zde startoval ve třídě Junior. A bohužel ani pro něj nebyl tento závod šťastným. Kvalifikaci dojel na 12.místě. Ve čtyřech vteřinách bylo 12 jezdců.  Do první jízdy se mu povedl start, jel na 6.pozici. Bohužel jezdec za ním to nedobrzdil a Pivcovi přistála motorka na hlavě. Než se tedy posbíral a motorku nastartoval tak hodně ztratil. Závod dokončil na 20.místě. Do druhé jízdy měl start horší. Odstartoval kolem 10.místa. Potom šel dopředu. Když ale bojoval o 6.místo, přišel kontakt pro změnu ve vzduchu a Pivec při dopadu trefil hranu, která ho poslala mimo trať. Závod dojel jako 16.  Celkově mu jeho ,,letecký den" vynesl 20.místo. Snad se bude klukům v dalších závodech dařit lépe!

Fotogalerie: Vranov u Brna - Meteorit Cup