Valašská rally

24.04.2015 12:32

    Tentokrát zabrousíme zase na Rally ! Jak se klukům vedlo Vám nenapíšu já, ale samotní závodníci.Lukáš Matěna a Lukáš Hlaváč a jejich pocity a popis ze závodu! Přímo jejich slova čtěte v tomto článku!

    Ve dnech 10. a 11. května nás čekaly naše první skutečné závody v rally. Jednalo se o úvodní podnik sprintového mistrovství, tedy Valašskou rally. Bezpečnostní regule nám na prvních 5 závodů neumožňují jet s naší velkou čtyřkolkou. Proto jsme usedli do sedaček toho nejsilnějšího, co nám naše licence dovolí - malého Citrenu C2 R2 Max. Beruška (jiná přezdívka se bohužel zatím neujala) na první pohled vypadá jako malá neškodná hračka, jedná se však o čistě závodní speciál. Atmosferický motor o objemu 1.6 litru s výkonem 195 koní ve spojení se sekvenční převodovkou dokáže 1030 kg "těžké" auto pěkně rozhýbat.


Cíl pro první závod (spíše i celou sezónu) je jasný, učit se a sbírat zkušenosti. Rally totiž není pouze o rychlostních zkouškách. Práce pro nás začala už v pátek, kdy jsme 7 hodin proseděli v tréningovém autě psaním rozpisů.

Sobotní ráno nás přivítalo teplým slunečným počasím a my byli natěšení na naše první ostré kilometry. První RZta byla nepochopitelně z bezpečnostních důvodu zrušena, a proto jsme se volným průjezdem přesunuli na druhou. Na ní byl také po chvíli nařízen volný průjezd kvůli nehodě a nutnosti výjezdu HZS. I za tohoto nezávodního tempa Lukáš poznal, že mu nevyhovuje nastavení podvozku. Naši mechanici měli tedy ve vymezeném třicetiminutovém limitu spoustu práce, ale s ledovým klidem vše stihli s dvacetivteřinovou rezervou.

Start do třetí vložky se již vydařil a my začali hltat první ostré kilometry. Bohužel jsme doplatili na nezkušenost. Velké čtyřkolky které jsou na startovce před námi jezdí trochu jinou stopu. Tzv. řežou zatáčky a vytahují bordel, který při najíždění na trati není. Při psaní rozpisu jsme takto jednu zatáčku podcenili a ta ukončila naše šance na slušný vstup do světa rally, když nás poslala do příkopu. Alespoň jsem zužitkoval ty dvě zimní návštěvy fitcentra a Lukáše z příkopu vytlačil, takže jsme mohli pokračovat.

Alespoň dílčí úspěchy jsme zaznamenali ve zbývajících dvou rychlostních zkouškách. Podařilo se nám zajet 6. a 5. čas z patnácti posádek v naší třídě, s přijatelnou ztrátou na vítěze. To byl pro nás velký úspěch a ze závodů jsem odjížděli relativně spokojení. Kromě zážitků jsme si odvezli i s dlouhý seznam věcí, na kterých musíme do příštích závodů zapracovat.

Další boj o body svedeme 1. - 2. května v Prešově na Mistrovství Slovenské Republiky.

 

 

Fotogalerie: Valašská rally

TOPlist

   

  

Kontakt

REGION RACING s.r.o. Dlouhá 730/35
Praha 1
110 00

IČ: 083 56 378
DIČ: CZ08356378
Číslo účtu: 115-9924310237/0100
IČP:1013138261
Erik Provazník
+420 604 374 364
team@region-racing.cz