V předposledním závodu SM MMČR bojovali REGIOŇÁCI o body

10.09.2013 17:36

    Předposlední závod seriálu Mezinárodního mistrovství České republiky v supermotu se jel tento víkend na trati v Písku. Počasí závodníkům přálo, trať byla připravená a nechyběla ani dobrá nálada. Jezdci se sjížděli už od pátečního podvečera a tak bylo v depu pěkně veselo. Kdo měl chuť a chtěl si dráhu najet, mohl už od sobotního rána trénovat. Tréninku se zúčastnil Erik Provazník, Lukáš Matěna a Pavel Zapletal za team REGION racing cz. V neděli se k nim přidal i Pavel Kejmar.

    V nedělní kvalifikaci zajel Lukáš Matěna ve třídě S2 osmý nejrychlejší čas. Ve třídě S1 druhý nejrychlejší čas patřil Pavlu Kejmarovi a třetí Eriku Provazníkovi.

    V první jízdě Lukáš Matěna odstartoval jako osmý a na této pozici protl i cíl. V druhé jízdě už se Lukášovi start povedl lépe. Odstartoval jako sedmý a postupně se dostal na 5. místo. Celkově obsadil 5. místo.

    Ve třídě S1 se očekával boj o první místo. Do závodu nastoupil Milan Sitnianský jr., který v kvaldě zajel nejrychlejší čas. Dále Pavel Kejmar a Erik Provazník. Rychlý čas také zajel Petr Pinc a Lukáš Ducháček. V první jízdě jako první při startu vystřelil Milan Sitnianský a Erik Provazník. Pavel Kejmar se na startu trochu zdržel a tak se pohyboval na třetím místě za druhým Erikem. Milan Sitnianský se po celou dobu závodu držel na první pozici, na které i dojel. Druhé místo bez chybné jízdy udržel i Erik a Pavel Kejmar dojel jako třetí. Všechny tedy po tomto výsledku zajímala druhá jízda (pozn. v celkovém součtu bodů ke dni 6.9. v seriálu vede Pavel Kejmar, za ním se na druhém místě drží Erik Provazník, třetí je pak Lukáš Ducháček).

    V druhé jízdě se povedl Pavlu Kejmarovi start natolik, že odstartoval jako první, druhý byl Milan Sitnianský, třetí Petr Pinc a čtvrtý Erik Provazník. Druhý Milan Sitnianský pronásledoval celý závod Pavla Kejmara, který ale nechyboval a tak dojel jako první. Během dvou kol se Erik z čvrté pozice propracoval na třetí místo a s několika vteřinovým náskokem projel na této pozici cílem. Menší výměny probíhali mezi Petrem Pincem a Lukášem Ducháčkem. Nakonec Petr Pinc dojel jako čtvrtý a pátou pozici obsadil Lukáš Ducháček.

    Celkově první místo v S1 obsadil Milan Sitnianký, druhý Pavel Kejmar a třetí Erik Provazník.

    Záznam tohoto závodu můžete vidět na ČT4 ve Světě motorů.

    Poslední závod seriálu MMČR SM 2013 se pojede koncem září v Chebu. Určitě se bude tedy na co dívat, protože půjde o poslední boj o nasbírání co nejvíce bodů do celkového součtu.

    Pavlovi, Erikovi, Lukášovi moc gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci.       

 

TOPlist

   

  

Kontakt

REGION RACING s.r.o. Dlouhá 730/35
Praha 1
110 00

IČ: 083 56 378
DIČ: CZ08356378
Číslo účtu: 115-9924310237/0100
IČP:1013138261
Erik Provazník
+420 604 374 364
team@region-racing.cz