IČP:1013138261

+420 604 374 364

V Dolních Heřmanicích se dařilo Špačkovi a Provazníkovi

06.05.2014 17:03

Pěkné teplé počasí vystřídalo po velkých bouřkách nevlídné chladné počasí. I tak se ale sešlo v sobotu 3.5.2014 na závodech v Dolních Heřmanicích (seriál Motolevel cup) mnoho jezdců.

Ve třídě MX2 Super Hobby startoval Vít Špaček a Jiří Maixner. Startovalo zde 24 jezdců a tak výsledek dvakrát 11. místo pro Víťu není vůbec špatný. Jirka měl technické problémy s motorkou, ale i tak obsadil 14. a 15. místo. Celkově 15. místo.

Dále zde startoval Stanislav Jindra ve třídě MX2 Hobby.

Text Stanislav Jindra

"3.5.2014 se jel další závod Motolevel MX Cupu na trati v Dolních Heřmanicích. Předpověď počasí nevypadala moc dobře a také se to potvrdilo na místě. Sice celý den nezapršelo, ale byla velká zima. Mnoho jezdců asi i špatná předpověď počasí odradila a tak byli závody odjety velmi rychle. Trať byla pěkně připravena a celý den ji udrželi pořadatelé v dobrém stavu. Do první jízdy se mi nepovedl start a dojel jsem na 9.místě. Do druhé jízdy jsem měl start už lepší a v závěru závodu jsem se probojoval do skupinky jezdců bojující o 4.místo. V cíli závodu jsem bohužel tuto skupinku uzavíral a dojel jsem na 7.místě. Celkově jsem byl klasifikován na 8.místě."

Ve třídě Veterán A se na start postavil Viktor Špaček, který bojoval o co nejlepší umístění. Dvakrát zajel 3. místo a celkově byl tedy třetí.

Nejprestižnější třída MX GP tohoto seriálu, kde jel Erik Provazník, byla spojena s MX1 a MX2. V první jízdě se start Erikovi příliš nepovedl, ale během chvíle se dostal do popředí startovního pole. Dojel na prvním místě. V druhé jízdě byl v čele závodu hned po startu. Toto místo si udržel skoro do konce, kde ho předjel Dušan Drdaj (MX2). Erik ve své kategorii vyhrál, takže dvakrát 1. místo.