V Dolních Heřmanicích na stupeň vítězů dosáhl Vlasta Dolák a Vít Špaček - Meteorit Cup

13.10.2014 11:19

    Motokrosová trať v Dolních Heřmanicích hostilav sobotu 11. října 2014 poslední závod seriálu Meteorit Cup 2014. 

    Sobotní ráno vypadalo příznivě než přišla oblačnost, která nepůsobila na jezdce vůbec dobře, odpoledne mrholilo, bylo vlhoko a jezdcům se mlžila skla na brýlích. Svědčí o tom i fakt čtyř vážných zraněních, které se během sobotního závodění staly.

    Jezdců z týmu REGION racing cz, kteří zde startovali, bylo mnoho. Nechyběla zde Michaela Václavková (kat. MMČR Žen), Vlastimil Dolák (kat. Junior), Vít Špaček (kat. Amatér MX2), Erik Provazník (kat. OPEN) a Viktor Špaček (kat. Veterán 40).

    V tomto seriálu nejdříve startovala třída Junior. Vlastimil Dolák si vedl výborně a bylo to vidět. V kvalifikaci zajel nejrychlejší čas a tak si po právu  mohl vybrat místo odkud bude startovat. Vlasta odstartoval v první třetině závodního pole. Své soupeře ale brzy začal jednoho po druhém předjíždět a během chvíle byl na 1. místo. Toto místo obhájil až do konce závodu. V druhé rozjížďce Vlasta opět nezaváhal a dostal se do čela závodu. Právem tak obsadil celkové 1. místo a mohl se těšit na pohár.

    Michaela Václavková to měla trochu těžší, jezdkyň v kategorii MMČR Žen bylo 17 a ještě k nim byla přiřazena třída 85. Míša v kvalifikaci ale zajela třináctý nejrychlejší čas. V první jízdě obsadila krásné 7. místo, v druhé jízdě se propadla na 13. místo. Celkově obsadila 11. místo.

    Třicet šest jezdců startovalo ve spojené třídě Amatér MX1+MX2. Vít Špaček i přes takto velký konkurenční počet zajel krásný devátý čas. V první jízdě si nevedl vůbec špatně, ale bohužel po pár kolech musel být závod ukončen, kvůli jezdci, který se velmi vážně zranil. Vítkovi bylo započítáno 4. místo. V druhé jízdě se již závod obešel bez zranění a Vítek dojel opět jako čtvrtý. Bodově mu to však dalo na krásné 3. místo.

    Sedmý nejrychlejší čas zajel ve spojené kategorii Veterán 40+50+60 Viktor Špaček. Starty měl velmi dobré, ale se vždy bohužel propadl. V první jízdě dojel na 5. místě a nebylo tomu jinak ani ve druhé. Celkově obsadil 5. místo. 

    Ve třídě OPEN startoval Erik Provazník. V první jízdě se mu povedl start a byl v první zatáčce po startu jako třetí. Závodní pole se pohybovalo ve vysokém tempu. Závodu se zúčastnil David Kosmák, Zdeněk Kostelecký, Petr Stloukal, Adam Dobeš nebo Osička Tomáš. Boje to byly opravdu velké, Erik v první jízdě projel cílem jako čtvrtý. V druhé jízdě odstartoval Erik jako první a vedl celé závodní pole přibližně tři kola. Poté ho předjel David Kosmák, později i Zdeněk Kostelecký a Vítězslav Marek, Erikovi opět připadlo 4. místo. V druhé jízdě se zpřeházela pořadí a tak celkové třetí místo uteklo Erikovi o pouhý jeden bod. 

    Po závodech přišlo na řadu vyhlášení a po něm celkové vyhlášení výsledků. V něm se na celkovém šestém místě ve třídě Junior umístil Vít Špaček. Na 4. místě ve třídě Veterán 40 se umístil Viktor Špaček. Ve třídě MMČR Žen se naše Míša Václavková umístila na celkovém 6. místě. V celkovém pořadí Rodinných Dvojic se na celkovém 6. místě umístil Vít a Viktor Špačkovi.

    Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za reprezentaci jezdcům týmu REGION racing cz.

TOPlist

   

  

Kontakt

REGION RACING s.r.o. Dlouhá 730/35
Praha 1
110 00

IČ: 083 56 378
DIČ: CZ08356378
Číslo účtu: 115-9924310237/0100
IČP:1013138261
Erik Provazník
+420 604 374 364
team@region-racing.cz