Vyhledávání

Kontakt

REGION, spol. s r.o.
Žižkova 457
Kostelec nad Orlicí
517 41

IČ: 15529282
DIČ: CZ15529282
Číslo účtu: 23605571/0100
IČP:1001965531

Erik Provazník
+420 604 374 364

team@region-racing.cz

TOPlist

   

  

Týmy MotoGP zvolily Brno za třetí nejlepší Grand Prix uplynulé sezony

26.02.2012 13:45

    Automotodrom Brno v roce 2011 uspořádal třetí nejlepší Grand Prix z osmnácti podniků šampionátu MotoGP. Rozhodli o tom přímo členové závodních týmů, kteří každoročně o udělení ceny „IRTA Best Grand Prix“ hlasují. Zvítězil okruh v italském Mugellu, na druhém místě se umístila španělská Valencie.

    „Nejlepší Grand Prix volí samotné týmy, rozhodují jezdci, mechanici i tiskoví delegáti. Takže o vítězství nerozhoduje oblíbenost samotné dráhy, ale to, jak se všichni na Grand Prix cítí a jestli jsou tam jako doma,“ vysvětlil princip soutěže prezident IRTA Hervé Poncharal. Vítězné Mugello bodovalo především novým povrchem trati, ale i výborným zázemím, které prošlo za posledních několik let kompletní rekonstrukcí.

    Masarykův okruh získal ve své novodobé historii Trofej IRTA už třikrát, naposledy v roce 2007. „I třetí místo je pro nás velké povzbuzení. Brno patří mezi jezdci, týmy, ale i zaměstnanci promotéra Dorna tradičně mezi nejoblíbenější závody. Je to dáno částečně samotnou tratí, jejím umístěním v lesích i zajímavým okolím. Především ale týmy vědí, že na Masarykově okruhu budou mít všechno dokonale připraveno a důvěřují nám natolik, že před Brnem bez starostí odjíždějí na krátkou letní dovolenou,“ poznamenala výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová. „Je třeba také připomenout, že Brno často bojuje o titul s úplně novými závodními tratěmi, nebo s okruhy, které prošly za poslední roky nákladnými rekonstrukcemi. My zázemí pro týmy i pro diváky zlepšujeme krůček po krůčku, tak jak si to můžeme dovolit,“ doplnila Ulmanová.

    Mugello je nyní s pěti vítězstvími od začátku udělování ocenění v roce 1976 historicky nejoblíbenější tratí mezi týmy. O pomyslné druhé místo se dělí se třemi vítězstvími Brno se španělskými tratěmi v Barceloně a ve Valencii.

Zdroj: motodenik.cz , TZ, foto: Ing. Václav Duška