IČP:1013138261

+420 604 374 364

Třetí závod Vysočina MX Cupu 2012 - Dolní Heřmanice

07.05.2012 10:56

Dvěstě osmnáct jezdců přivítala trať v Dolních Heřmanicích v sobotu 5. května 2012. Závod se jel v rámci seriálu Vysočina MX Cup 2012. Z teamu REGION racing cz se závodů zúčastnil Tomáš Osička (třída 85ccm), Břetislav Halberštat (MX2 Hobby), Viktor Špaček (Veterán A), Pavel Nedorost (MX GP), Martin Smolík (MX GP) a Erik Provazník (MX GP).

Počasí po celý den bylo příjemně teplé a obloha vydržela bez deště. Ale brzy se začalo prášit a to znamenalo častější kropení. Bohužel se jeden z kropících vozů rozbil a tak narůstalo ještě větší zpoždění, které odstartoval pád jezdce v tréninku v kategorii MX GP.

První, kdo vyrazil na startovací rošt z našeho týmu byl Tomáš Osička. Ten, jak bylo řečeno, startoval ve třídě 85ccm. V první jízdě se Tomášovi nedařilo. Odstartoval první a tuto pozici si udržoval dlouho. Bohužel na rozbité trati upadl a než se zvedl, předjeli Tomáše čtyři jezdci. Dojel tedy pátý. Ve druhé jízdě opět bezchybně odstartoval. Vyvaroval se jakýchkoliv chyb a dojel si pro první místo. Celkově se po sečtení bodů umístil na třetím místě.

Týmový jezdec Břetislav Halberštat bojoval v kategorii MX2 Hobby, čítající 32 závodníků. Během první jízdy několikrát spadl na písčitých dunách. V první jízdě dojel desátý. A ani ve druhé jízdě se Břéťovi nedařilo. Dojel na 12. místě. Celkově byl dvanáctý.

Ve třídě Veterán A bojoval o co nejlepší umístění Viktor Špaček. V první jízdě se Viktorovi povedl start. Jen na první pozici. Trať byla rozbitá a než se zranit jel raději s rozvahou. Dojel pátý. Druhá jízda byla podobná jako první a Viktor opět projel kolem šachovnicového praporu na 5. pozici. Celkově se umístil na 5. místě.

Ve smíšené kategorii MX1,MX2 a MX GP bojovali Pavel Nedorost (MX GP)7, Martin Smolík (MX GP) a Erik Provazník (MX GP). 4a2=3 Pavel Nedorost se celkově umístil na 6. místě. V 1. rozjížďce byl sedmý a ve druhé jízdě byl šestý. Martin Smolík se celkově umístil na na osmém místě. V první jízdě dojel jako šestý. Ve druhé jízdě upadl a nemohl nastartovat svůj motocykl. Z jízdy odstoupil. Celkově se umístil na osmé pozici. Souboj o přední pozice předvedl David Matocha (MX GP), Michal Zelený (MX GP), Erik Provazník (MX GP) a Aleš Pospíšil (MX GP). V závodě vedl David Matocha. Za ním se držel Michal Zelený, na kterého měl zálusk Erik Provazník. Na Erika se zase snažil dotáhnout Aleš Pospíšil. Závod to byl divácky velmi zajímavý. Erik si během tohoto závodu dvakrát zašlápl motocykl. Při tomto druhém zašlápnutí Erika předjel Aleš Pospíšil a Erik tedy dojel čtvrtý. Ve druhé jízdě byl v první zatáčce na prvním místě Michal Zelený, druhý Erik Provazník a třetí Aleš Pospíšil. David Matocha zůstal se svým motocyklem na startovním roštu, poté co ho nemohl nastartovat. Jako první projel cílem Michal Zelený, druhý Erik Provazník, třetí Aleš Pospíšil a čtvrtý David Matocha.

V MX GP byl tedy celkově první Michal Zelený, druhý David Matocha a třetí Erik Provazník.

Týmovým jezdcům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci teamu REGION racing cz.