Vyhledávání

Kontakt

REGION, spol. s r.o.
Žižkova 457
Kostelec nad Orlicí
517 41

IČ: 15529282
DIČ: CZ15529282
Číslo účtu: 23605571/0100
IČP:1001965531

Erik Provazník
+420 604 374 364

team@region-racing.cz

TOPlist

   

  

Teamové reporty před MMČR ve Stříbře

15.08.2017 11:55

    Již tuto neděli odjedeme předposlední podnik MMČR. Ve Stříbře se potkáme 20.8.2017. Jak jsou na tom jezdci před závodem a zároveň po předchozí Kaplici? 

Buksa/Ados KTM Team 
Martin Michek se před Stříbrem zúčastnil dalšího závodu MXGP ve Švýcarsku, kde na trati ve Frauenfeldu dokázal ve druhé jízdě dojet na úžasném 17. místě. Martin Michek se však již soustředí na domácí šampionát a dodává: „V motokrosu není nic rozhodnuté až do poslední zatáčky, takže zatím nepředbíhejme. Letos mi sezóna až na pár zaškobrtnutí vychází skvěle a samozřejmě bych moc rád získal další titul, ale jak říkám, stát se může cokoliv!“. Steffi Laier (Ženy) také stačí jedna solidní jízda a může slavit titul ve třídě Ženy. V podobné pozici je i Bence Szvoboda, který nyní vede třídu MX2 o 55 bodů před Sulivanem Jaulinem. Ten v Kaplici ukázal, že i se zraněnou rukou může pomýšlet na vítězství, takže ve Stříbře se diváci mohou těšit na další zajímavé souboje týmových kolegů.

Orion Racing Team
Petr Bartoš (MX1) bude mít poslední dva závody opravdu náročné, aby udržel celkové pódium. Zatím drží průběžné druhé místo o 7 bodů před Šimkem. Manažer Petr Kovář k závodu uvedl: „Náročnou trať v Kaplici jsme přežili, ale ztratili jsme pár pozic v šampionátu. Především ve Veteránech měl Ivan Černý horší starty, které již nešly dohnat. Tím jsme přišli o průběžné třetí místo. Do posledních závodů se budeme snažit dát vše, abychom se na pódiových umístěních udrželi.“  V MX2 je Jonáš Nedvěd na 7. místě a Jana Antošová (Ženy) se po zranění dostává zpět do tempa.
 
Team MAX2
Ve Stříbře bude za domácího závodníka platit Rudolf Weschta (MX1), který před závody uvedl: „Trať ve Stříbře se mi líbí, je to pro mě domácí trať, takže se na závody těším. Po Kaplici jsem měl volný víkend, který jsem vyplnil tréninkem na motorce, na kole atd.“ Jako vždy se bude očekávat zlato od Martina Žeravy (Veteráni), který to ale se stále zrychlujícím Michalem Kadlečkem nebude mít lehké. Dále se představí kompletní jezdecké složení týmu jako David Kosmák, Milan Rožec, Nikola Hošková a Jiří Matějec. 

GT2 Motorsport
„V Kaplici se nám moc nedařilo, ale stále můžeme bojovat o pódiové umístění v seriálu, což je pozitivní. Do Stříbra se těším, trat je tam výborná a věřím, že si dobře zazávodíme,“ říká Tomáš Šimko, který aktuálně drží třetí průběžnou pozici se sedmibodovou ztrátou na Petra Bartoše. Josef Kudláček závod v Kaplici vynechal, ale ve Stříbře s ním na startu můžeme počítat.
 
BV Racing
Michal Votroubek (MX1) musel Kaplici vynechat kvůli nataženému tříslu. V tréninku zjistil, že noha není stoprocentní a z důvodu bezpečnosti odpolední jízdy vynechal. Do Stříbra již bude připravený. Michal Bárta se neúčastnil posledních dvou podniků, ale na startu závodu ve Stříbře ho uvidíme po boku svých týmových kolegů. Stejně tak i Františka Smolu, který byl minulý závod reprezentovat v kategorii EMX300.
 
HT Group Racing Team
Po několika nevydařených závodech se na výsluní vrátil Václav Kovář (MX1), který si z Kaplice odvezl celkové druhé místo. Průběžně i díky vynechanému závodu je však až osmý. Lépe je na tom Marek Sukup (MX1), který má stejně bodů jako pátý Weschta a nebýt zabořeného motocyklu v bahně v Kaplici, byl by v průběžném pořadí mnohem výše. Nejvíc práce však bude mít domácí Patrik Liška (MX2), který se propadl na páté místo a od třetí příčky ho dělí tři body. Skvěle se v Kaplici ukázala i Tereza Hromková, která má výborné starty, jen jí chybí trochu rychlosti udržet se v TOP3.

Hulho Motocross Racing Team
Smůlu měl v Kaplici opět Martin Finěk (MX1), který se zamotal do hromadného pádu na startu a jízdu nedokončil. Průběžně je na 10. místě a při neúčasti Neugebauera by mohl poskočit na devátou pozici.
 
Inter Cars MoToman Team
Jezdci týmu Josefa Tomana se dostávají do lepší jezdecké kondice a jejich výsledky se závod od závodu zlepšují. Denis Poláš (MX2) je toho příkladem, kdy již dokáže stabilně jezdit v TOP5. I Márk Szöke a Jakub Hruška (MX1) nakoukli do TOP10. Nejtěžší pozici má Lucie Simonová (Ženy), na kterou tlačí Vítková a bude to mít velmi těžké. Kromě Michala Buchty (Veterán, zlomená lopatka) budou na startu všichni jezdci.
 
JD 191 KTM Racing Team
Jaromír Romančík (MX1) je jediným jezdcem, který dokáže Michkovi sekundovat ale díky termínové kolizi se závodu nezúčastní. Jinak ve Stříbře uvidíme celý tým včetně Tomka Wysockého (MX1), Richarda Šikyni (MX2), Martina Vondráška (MX2) a Radka Větrovského (MX2).
 
KRTZ
Milan Špičák (MX2) měl v Kaplici technické problémy, díky kterým nedojel druhou jízdu. Problémy do Stříbra odstranil, ale díky nim nemohl podstatnou část pauzy trénovat. V průběžném pořadí je na 8. místě. Michal Kadleček (Veterán) stále nemůže najít recept na Žeravu a je průběžně druhý.
 
Yamaha Čepelák Racing Team
Dušan Drdaj (MX2) již doléčil všechny svá zranění a mezi závody zkoušel i závod evropského šampionátu EMX250 ve Švýcarsku, kde se však v těžké konkurenci nekvalifikoval. V MM ČR má však výbornou pozici pro útok na celkové pódium. Průběžně je čtvrtý. Kristýna Vítková (Ženy), je v aktuálně nejlepší formě a v Kaplici deklasovala své „české“ soupeřky. V tomto trendu by ráda pokračovala i ve Stříbře, aktuálně jí patří čtvrtá pozice. Marek Pospíšil (MX1) v Kaplici poprvé bodoval a je průběžně 29. Tomáš Boček (MX2) je na 39. místě.

Motosport Chýnov
Manažer týmu Evžen Zadražil uvedl: „Do Stříbra se chystáme v podstatě ve stejné sestavě, jako na všechny předchozí závody seriálu. Ve třídě Ženy stále chybí jen krůček k TOP5 patnáctileté Eleně Kapsamer na dvoutaktní 125ccm. Na hranici první desítky se pak pohybují další Rakušanky Sarah Schnelzer a Julia Schrenk, nebo mladá Rumunka Stefania Bancila. Ve třídě Veterán je momentálně průběžně jen těsně třetí Georg Hammerl, který bude chtít zopakovat TOP3 z Kaplice. Dále by se měli závodu zúčastnit Daniel Doppler, Mario Martinz a Markus Berger. V MX1 máme bohužel momentálně marodku.“

text : Petr Záruba, foto : Radek Lavička