Tak trochu protrpěné Dobřany

15.02.2023 14:34

    Seriál MČR + OP v motoskijöringu pokračoval a zároveň i končil následující den v Dobřanech v Orlických horách. Samozřejmě sem dorazili i Tomáš Fogl s Martinem Sabotou zastupující náš tým. Počasí už si však zase dělalo, co chtělo a podmínkám na trati to moc nepomáhalo. Jak se za takových okolností závodilo? Přečti si v článku.

Jezdci: Tomáš Fogl + Martin Sabota

Datum závodu :

12. 2. 2023

Název podniku :

MČR v motoskijöringu
Dobřany v Orlických horách

Kategorie :

MČR

Celkové umístění: 

15. místo
(7. místo celkově mezi Čechy)

 

    Do Dobřan jsme se těšili, je to rychlá a široká trať a většinou nás to tam baví. Bohužel přišla obleva, která nám tak trochu udělala čáru přes rozpočet. Trénink jsme si proto protrpěli v těžkém a hlubokém sněhu. Pořadatelé následně trať trochu shrnuli a my mohli jít na kvalifikační jízdy.

    Start do první jízdy nebyl špatný, pohybovali jsme se kolem 4. místa. Lotyši dorazili i sem, takže se závodilo opět v hojném počtu. Bohužel dobřanský výjezd k hradu byl těžký a jednou se nám ho skoro vůbec nepodařilo vyjet, a tak následoval propad na chvost pole. Těžko jsme pak něco dotahovali a tuto jízdu dokončili na 8. místě.

    Druhý start do rozjížďky vypadal podobně, asi taky kolem 4. pozice. Tahle jízda probíhala na klid, hlavně bylo důležité vyjet daný kopec. Cílem jsme projížděli na 4. místě.

    Start ve třetí jízdě byl pěkný. Odlepili jsme za Šrolerem a cesta byla díky tomu o něco volnější. Pak se před nás dostali Lotyši Eikmanis-Kalëjs, ale potom jsme s nimi byli celou dobu v kontaktu. Nikdo z nás nechyboval, a tak jsme dojeli na 3. místě.

    Bohužel nás naše výsledky do finále A nedostali, a tak jsme museli do Béčka. Tam se nám jako v Klášterci zase pro změnu vůbec nepovedl start, a tak jsme museli jet odzadu. Na naší únavě se už však podepsala jak náročnost tratě, tak i veškeré víkendové zápolení. Během jízdy se hodně padalo, a proto jsme to vzali od půlky na jistotu a dojeli na 15. místě.

    Celkově mezi jsme se českými posádkami umístili na 7. místě a příští rok pojedeme opět s číslem 7.

 

Text: Tomáš Fogl

1. místo: Pavel Dvořáček – Daniel Mandys
2. místo: Josef Podzimek – Jaroslav Fendrych
3. místo: František Kylar – Tadeáš Majvald

 

Fotogalerie: Tak trochu protrpěné Dobřany

TOPlist

   

  

Kontakt

REGION RACING s.r.o. Dlouhá 730/35
Praha 1
110 00

IČ: 083 56 378
DIČ: CZ08356378
Číslo účtu: 115-9924310237/0100
IČP:1013138261
Erik Provazník
+420 604 374 364
team@region-racing.cz