SUPERMOTARD OPEN TOUR ČSMS proběhlo přímo v Brně

18.07.2012 17:31

 

    V neděli 15.7. proběhla největší motoristická událost v centru města Brna roku 2012. Jezdci supermota bojovali o body do Mistrovství ČR v rámci seriálu závodů SUPERMOTARD OPEN TOUR ČSMS nedaleko galerie Vaňkovka na prostranství bývalého autobusového nádraží Zvonařka vedle ÚAN, kde vznikla plnohodnotná trať včetně hliněné terénní části, který byl pro diváky velice atraktivní. 

    Z teamu REGION racing cz o body bojoval Zdeněk Mikšovský ve třídě S1 OPEN, ve třídě Veterán spojenou s MX a Hobby bojoval Pavel Provazník, Lukáš Hlaváč závodil v kategorii S2 a Erik Provazník s Petrem Zárubou, který opět začal závodit po zranění ruky, jste mohli vidět ve třídě S1 Profi. 

    Vše začalo v pátek odpoledne, kdy většina jezdců začala najíždět do depa, lépe řečeno do prostor autobusové prostranství. Během sobotního dne už probíhaly organizované tréninky, které bohužel doprovázel déšť. A tak se všichni "modlili" aby nepršelo v den závodu a neopakovala se situace z Kopřivnice, kdy nikdo nevěděl zda má přezouvat na suché nebo mokré pneu. terén byl pro jistotu uzavřen a pohliněná asfaltová trať spláchnuta čistou vodou. V neděli se terén začal jezdit až v závodě. 

  Jako první, kdo nastoupil na start byl Pavel Provazník ve třídě Veterán spojenou s MX a Hobby, kde celkem startovalo 24 jezdců. V kvalifikaci zajel devátý nejrychlejší čas. V prvním a druhém závodě se Pavlovi vydařily starty. V první jízdě dojel na 4. místě a v druhé jízdě na místě třetím. Bohužel kvůli shodnému celkovému součtu bodů a horšímu umístění v rozjížďkách, na stupních vítězů nestanul. 

    Ve třídě S2 čítající 26. jezdců se objevil Lukáš Hlaváč, který se kvalifikoval jako 17.tý. V obou rozjížďkách Lukáš předvedl vynikající výkon. V první jízdě dojel na 10. místě a v druhé jízdě byl třináctý. Celkově obsadil 12. místo.

    Petr Záruba, Erik Provazník a Zdeněk Mikšovský startovali ve spojeném závodě dvou tříd S1 PROFI a S1 OPEN. Dohromady v těch to třídách startovalo 24. jezdců. V kvalifikaci zajel Zdeněk Mikšovský 21. místo. V S1 OPEN se v prvním závodě umístil na devátém místě a v druhé rundě obsadil 4. místo. Celkově se tedy umístil na 6. pozici. Petr Záruba, který poprvé startoval v závodě po zranění ruky, se v kvalifikaci umístil jako šestý. V prvním závodě se v S1 PROFI usadil na pátém místě a v druhé jízdě dokonce na čtvrté pozici. Což je pro Petra pěkný opětovný start. A celkově byl na 4. místě. Erik Provazník na tom nebyl hůř. Kvalifikaci se umístil na 8. místě. V první jízdě si za Petrem dojel pro šesté místo. V druhé rozjížďce dojel jako pátý a na 5. místě se celkově i umístil. Erik se tak v celkovém pořadí seriálu SUPERMOTARD OPEN TOUR ČSMS drží na 2. místě hned za Víťou Janouškem. 

    Divácky atraktivní show předvedl Pavel Kejmar s Tomášem Trávníčkem. Oba jezdci soupeřili o první místo. Závod byl tak plný tvrdého boje a zvratů. V obou jízdách nakonec zvítězil Pavel Kejmar, který je nabitý zkušenostmi ze zahraničních zájezdů. Druhý skončil Tomáš Trávníček a třetí Vít Janoušek.

Team REGION racing cz gratulujeme všem jezdcům. 

Výsledky zde : https://www.videocom.sk/vysledky/20120715brno.html

text a zdroj: REGION-RACING.CZ, SUPERMOTARD. CZ

TOPlist

   

  

Kontakt

REGION RACING s.r.o. Dlouhá 730/35
Praha 1
110 00

IČ: 083 56 378
DIČ: CZ08356378
Číslo účtu: 115-9924310237/0100
IČP:1013138261
Erik Provazník
+420 604 374 364
team@region-racing.cz