Stupně vítězů dosáhl nakonec jen Erik Provazník

06.10.2014 15:16

    Sezóna se už opravdu chýlí ke konci a tento víkend to bylo znát i na motokrosových závodech, kde vládlo podzimní chladné počasí. V sobotu se jel předposlední závod seriálu Motolevel MX Cup 2014 na trati Dalečín I., kde se pomalu rozhodovalo o konečných pořadích. 

V sobotu bylo pro mnoho jezdců úspěch vylézt z vyhřátého auta do venkovní zimy. Dopoledne byl opět na programu měřený trénink a nechyběla kvalifikace. Z týmu REGION racing cz se závodu zúčastnili tito jezdci: Radovan Matyk, Vlastimil Dolák, Erik Provazník, Vít a Viktor Špačkovi.

Jako první do boje jel vždy Vít Špaček. Startovní rošt byl úplně plný, ale i tak ve své kategorii Superhobby MX2 v první jízdě vyjel 5. místo. V druhé jízdě bohužel dojel na 8. místě. Celkově mu to tak dalo na 5. místo. V pořadí seriálu se posunul na 4. místo.

Dále zde startovali naši „veteráni“ a to Viktor Špaček a Radovan Matyk. Opět jich na startu nebylo málo. Viktorovi se start v první jízdě povedl a pohyboval se na třetím místě. Bohužel pak se začal propadat a dojel na 7. místě. V druhé jízdě si polepšil o místo a byl šestý. Celkově 6. místo. V pořadí seriálu je na 1. místě. Wau !!!

Radek Matyk statečně bojoval celý den. V první jízdě si vyjel 12. místo, taktéž i v druhé. V celkovém pořadí obsadil dvanácté místo. V pořadí seriálu 12. místo. Tak to vypadá, že číslo 2 je pro Radka v tomto seriálu osudným.

Ve spojené kategorii MX1+MX2+MX GP závodilo 26 jezdců. Vlasta Dolák (MX2) v kvalifikaci zajel patnáctý nejrychlejší čas, Erik Provazník (MX GP) si vyjel sedmý nejrychlejší čas. V první zatáčce po startu byli Erik s Vlastou vždy v první polovině jezdců. Erik se první jízdě držel na celkovém 5. místě, ve své kategorii dojel jako třetí. Vlasta jel v první jízdě trochu dál za Erik, ale i tak ve své kategorii obsadil 2. místo. V druhé jízdě se naši kluci pohybovali na dobrých pozicích a útočili na bednu. Po pár kolech došlo k pádu Dominika Procházky. Tím se Erik Provazník posunul o příčku výše a do cíle dojel na 2. místě. Připadlo mu tedy celkově 2. místo. V pořadí seriálu je na 3. místě. 

    Pódiové umístění chtěl vybojovat také Vlasta Dolák. Bohužel se v druhé jízdě pár kol do konce přetočil a než zvedl motocykl, jeho soupeři si vytvořili dostatečný náskok. Bohužel tak Vlasta obsadil 9. místo. Celkově mu o 4 body uteklo 3. místo, takže na něj zbyla čtvrtá pozice. I když se Vlasta nezúčastnil všech závodů, v pořadí seriálu je na 5. místě.

Vlastovi, Erikovi, Vítkovi, Radkovi a Viktorovi gratulujeme a děkujeme za reprezentaci týmu REGION racing cz.

TOPlist

   

  

Kontakt

REGION RACING s.r.o. Dlouhá 730/35
Praha 1
110 00

IČ: 083 56 378
DIČ: CZ08356378
Číslo účtu: 115-9924310237/0100
IČP:1013138261
Erik Provazník
+420 604 374 364
team@region-racing.cz