Vyhledávání

Kontakt

REGION, spol. s r.o.
Žižkova 457
Kostelec nad Orlicí
517 41

IČ: 15529282
DIČ: CZ15529282
Číslo účtu: 23605571/0100
IČP:1001965531

Erik Provazník
+420 604 374 364

team@region-racing.cz

TOPlist

   

  

Špatná zpráva od Vlasty Doláka

22.06.2017 12:56

    Vlasta Dolák závodil v Nihošovicích. Bohužel to byl nejspíš poslední závod. Po tomto závodu se totiž Vlasta rozhodl ukončit svoji MX kariéru. Co se stalo v Nihošovicích a proč už Vlasta nechce závodit? Jeho vyjádření si přečtěte tady ... ! 

    Vlasta startoval v Nihošovicích na Jihočeském kraji. Hned v kvalifikaci bohužel pokračovala jeho smůla a prorazil. I tak bral 11.čas z 25 jezdců. Start do první rozjížďky se mu podařil. Jezdil okolo pátého, dokonce i třetí a čtvrté místo měl na dosah. Pak ale přišel kontakt se soupeřem a Vlasta šel opět k zemi. A tento moment právě rozhodl. Vlasta si řekl, že už to stačilo. ( Má zasebou hodně smůly v podobě nedojetých závodů, ať už díky technice, pádům nebo dalším problémům). Jeho vyjádření a poděkování ( bohužel i rozloučení ) si přečtěte níže.... 

,, Je čas se vydat jinou cestou. Končím se závoděním. Byly to skvělé roky, které jsem si opravdu užíval a nelituji ani vteřiny strávené na motorce, cestami na trénink a závody. Dělal jsem to pro radost? Samozřejmě že dělal, ale myslím, že každý, co sedí na motorce, by chtěl vyhrát a má nějaké ambice. Snažil jsem se dělat maximum, co možnosti dovolily. A opravdu mi začalo hodně vadit, když trénuju 2x v týdnu a pak jsem přijel na závody a jet tak, jakoby jsem na tom měsíc neseděl. Nejvíc toho semnou asi zažil taťka, který nevynechal snad jediný závod (no možná maximálně jeden). Nikdy mi neřekl ,musíš tohle a tam bejt prostě za každou cenu. Většinou mi jen před závodem řekl, ať ho hlavně dojedu celý. A potom jsou tu ještě děda s babí, kteří semnou jezdili trénovat. Pokud tomu všemu rodina obětuje prakticky všechen čas a peníze, tak jsem nechtěl být nikdy ten poslední. Možná všechny ty problémy jsou jen v hlavě, že jsem moc chtěl, ale po 9 letech závodění, bych měl být schopný něco ustát. Ale letos jsem se necítil dobře ani na startu. Byl jsem nervózní jak nikdy před tím. A taťka nebo blízcí, co se přijeli dívat, tak možná ještě víc byli nervózní všichni, než já sám. Je to krásný sport, ale dost náročný jak psychicky, tak finančně. A to já už prostě nezvládám. Prakticky jsem se vlastně těšil až bude po závodě a ani si to moc nedokázal užít. Přijde mi, že letos jsem už viděl víc vrtulníků a sanitek, než kdy předtím. Závěrem chci poděkovat nejvíce svému taťkovi a mamce, který to asi stálo nejvíc nervů, peněz a také bráchovi (protože ten mohl klidně říct, proč mu dáváte tolik peněz a věnujete mu tolik času, já jsem taky váš syn, ale to nikdy neřekl) pak babičkám a dědečkům, kamarádům, kteří semnou taky občas jeli na trénink, když nikdo z rodiny nemohl. Mechanikovi Standovi Jindrovi , profíkovi přes pérování Tomášovi Krupkovi , který se mi vždy věnoval tak dlouho, dokud jsem nebyl spokojený.  Liborovi Ampapovi za nálepky na míru když jsem pískl. Všem fotografům letos asi nejvíce Peťě Pivcové. Dále patří dík týmu Region racing, že jsem pod ním mohl závodit."

Já za sebe ( a myslím, že za celý REGION racing team ) přeji Vlastovi ať se mu daří aspoň v soukromém životě!! Doufám, že ještě změní názor nebo si dá třeba jen delší pauzu a do MX rodiny se vrátí. Je pravda, že neměl šťastnou sezonu, ale vždy byl férový a milý ke všem okolo a ke svému teamu. Děkujeme za reprezentaci teamu, ať už se zrovna dařilo nebo nedařilo  # 29 !!!

 

Fotogalerie: Špatná zpráva od Vlasty Doláka