Vyhledávání

Kontakt

REGION RACING s.r.o.
Dlouhá 730/35
Praha 1
110 00

IČ: 083 56 378
DIČ: CZ08356378
Číslo účtu: 115-9924310237/0100
IČP:1013138261

Erik Provazník
+420 604 374 364

team@region-racing.cz

TOPlist

   

  

Špačkovi a jejich závodění !

04.10.2016 14:12

    O Viktorovi a Víťovi jsme nějakou chvíli neslyšeli. Viktor byl totiž nehezky zraněn. Už je ale zpátky v sedle a kluci dohání, co zameškali. Jak se jim dařilo například v Dalečíně nebo třeba Viktorovi na MMČR v Lokti? 

    Začneme závodem v Opatově, kde jel Viktor MMČR. Bohužel se nemohl na závod moc připravit, protože bojoval se zraněním a to šest týdnů. Na motorce si tak nepřipadal stoprocentní. V kvalifikaci zajel sedmnáctý čas. Do první jízdy se mu povedl start, v zatáčce ale udělal chybu. Potom přišly ještě dva pády a to pokaždé ve stejném místě. Nakonec dojel dvacátý. Ve druhé jízdě dojel 24. Celkem mu to dalo na 23.místo. 

Pak se Viktor i s Víťou zúčastnili Motolevel MX Cupu v Dalečíně, který se jel den před MMČR v Opatově, tedy 17.9. Viktor se zde rozjížděl a vcelku mu to šlo. Starty se mu dařily skvěle, ale Viktor nechtěl po 6ti týdenní pauze nic uhnat. Jel v klidu a nakonec z toho bylo krásné čtvrté místo. Víťa zde startoval ve třídě Hobby. Od rána se na motorce cítil dobře. Do prvního závodu se mu nepodařil start. Rychlost měl ale dobrou a postupně se posouval dopředu. Vybojoval třetí místo. Do druhé rozjížďky byl start ještě horší, ale i tak zabojoval a do cíle dojel opět jako třetí. 

Viktor se zúčastnil i posledního MMČR a to v Lokti. Zde se jelo o uplynulém víkendu. Z trati měl Viktor obrovský respekt. V tréninku byl prkený a nemohl se porovnat s tratí. Kvalifikace už byla lepší, do závodu šel s devatenáctým časem. Do první jízdy odstartoval až kolem 25.místa, probojoval se ale na místo devatenácté. Druhá rozjížďka byla opakem. Odstartoval dobře, okolo osmé pozice a postupně se propadal. Nakonec z toho bylo místo čtrnácté a celkově šestnácté. V celém poháru MMČR (s vynecháním jednoho závodu) místo sedmnácté.

1.10. se jel poslední závod Motolevel MX Cupu. Bylo tomu  tak na trati v Dalečíně. Viktorovi se moc připravenost trati nelíbila. I když tato trať patří k jeho nejoblíbenějším. Start do první jízdy se mu povedl a celý průběh jízdy byl v klidu. Bral druhé místo. I druhá jízda proběhla dobře. A další druhé místo mu zajistilo dvojku i celkově. Druhé příčky se držel i pro pořadí celkové. V celém seriálu tedy také dvojka mezi veterány ! Víťa se na závod připravoval, protože mu šlo o celkově třetí místo v celém seriálu. Bohužel ho přepadly teploty a nemoc. Naštěstí to nebylo na motorce tolik znát. Nakonec se mu i povedlo vybojovat celkově třetí místo. V první jízdě dojel šestý, ve druhé čtvrtý a i celkově bral čtyřku. To mu zajistilo bronz v celém seriálu.