IČP:1013138261

+420 604 374 364

Sejkora na kraji v Třemošnici

12.04.2017 15:09

Michal Sejkora byl závodit na krajském přeboru v Třemošnici. Na blátivém povrchu to nebylo jednoduché. Jak závod probíhal si přečtěte tady...

Dne 8.4.2017 se jel první letošní závod krajského přeboru SMS Pardubice. Konal se na trati v Třemošnici. Michal startoval ve třídě Hobby MX2. Do tréninku se mu nechtělo, protože trať byla z předchozích dnů namáchaná. Když viděl ostatní jezdce a jejich motorky obalené bahnem, do tréninku nenastoupil. Do kvalifikace ale už nastoupit musel. Hned ve třetím kole se mu nepodařilo vyjet Třemošnický kopec. V kopci již leželi dva další soupeři. Motorky z bláta nešly ani zvednout a tak si kluci vzájmně pomáhali.

Motorka byla tolik zablácená, že na pomoc museli přijít i další a bláto dostat pryč, aby šla aspoň odtlačit do depa. Do první jízdy odstartoval zhruba v půlce startovního pole. Postupně ho ale soupeři předjížděli. Ke všemu motorka začla ztrácet výkon, opět v tom mělo prsty bláto. Do cíle dojel na 17.místě. Do druhé jízdy měl start podobný. Technické problémy, které způsobilo bláto už byly odstraněny a tak si jel Michal svoji pohodovou jízdu. Do cíle dojel na 16.místě. Celkově bral místo sedmnácté.

Fotogalerie: Sejkora na kraji v Třemošnici