Rozhovor s Petrem Bartošem

03.06.2015 21:31

     Dlouho očekáváný rozhovor s Petrem Bartošem je tu. Péťa převálcoval v naší anketě motokrosaře Martina Michka a jezdce supermota Petra Vorlíčka a jezdce z Finska Mauna Hermunena na plné čáře...Pár slov o něm z mých úst a rozhovor právě tady!!!

    Právě Petr Bartoš je velký miláček diváků. Není čemu se divit, je kamarádský, je to showman a mimo jiné úspěšný Český jezdec. Pro letošek máme s Petrem takové ,společné dílo" a to plakátek (můžete vidět v galerii pod článkem) pro seriál Novamotocross Cupu. Petr je ,,ikonou" pro tento pohár a tato foka vznikla v Dalečíně pod rukama mého foťáku. Zde si přečtěte, co na sebe prozradil o letošním roce, svých dětech a co plánuje...:

1.Pro ty, co neznají Tvoje začátky,kdy jsi začal jezdit a na čem?

Petr Bartoš: Začal jsem ve třech letech na doma udělaném pionýru. První závody jsem jel až ve 12 letech v Plananech, ale to už bylo na Suzuki RM80. Vybojoval jsem 3.místo za Markem Jahodou a Jirkou Čepelákem. 

2.Co tahle sezona?Jak se Ti vede na mistráku,Evropě..?Co máš v plánu (výsledky) ?

Petr Bartoš: Sezona začla dobře. Odjeli jsme první mistrák v Kramolíně , kde jsem byl 5.a 6. Celkem jsem byl spokojenej. Mám odjeté 3 závody ME, kde dokonce i přes absenci jednoho závodu držím červenou tabulku ! Vše šlo podle plánů a vše bylo v naprostý pohodě jak už bylo zvykem v našem teamu. Až do 21. 5. 2015, kdy nás opustil kamarád a sponzor Luboš Strejček. Teď jsem smutný, ale snažím se dělat vše tak, aby si nahoře řekl, děláš to dobře ! Jinak pokusím se udržet vedení v Evropě a v mistráku do 5.mista a bude spokojenost.

3.Jak se Ti jelo na mistrovství ČR v Pacově? Jsi spokojen?

Petr Bartoš: Pacov je srdeční záležitost. Trať tam, je stále stejná několik let, jen je tam pár změn a už s tátou jsme tam hledali ty nejlepší stopy. Jinak do závodu jsem dal vše a celkově 3.místo bylo jako poděkování pro Luboše. 

4.Jaké jsou Tvé oblíbené tratě tady v ČR a jaké v zahraničí?

Petr Bartoš: Pacov, Benátky nad Jizerou, Dolní Bousov. Anglie Matterley Basin, Itálie Mantova.

5.Jak to má Amálka (dcera) bude jezdit? Jinak Maruška už neutají, že čekáte druhé mimčo. Víte co to bude? Chceš aby jezdila/jezdil?

Petr Bartoš: S Amálkou se pomalu učíme, ale mám o ni strach a nechci aby závodila. Budeme mít holčičku Valerii.

 6.Chtěl bys někomu něco vzkázat, někomu poděkovat, říct něco na závěr?

Petr Bartoš: Poděkovat chci a opravdu musím všem z teamu Orion-RsPetrol. Nesmírně si vážímm toho, co pro mě dělal Luboš s celou jeho rodinou. A vím, že jen říct děkuji, je málo. Díky patří všem sponzorům, bez kterých bych nemohl závodit a celé mé rodině. Ahoj PB 111

Péťovi moc děkuju za jeho čas a přeju hodně sil a hodně úspěšných závodů, aby splnil přání nejen fanouškům a sobě, ale i Lubošovi Strejčkovi. Doufejme, že udrží vedoucí pozici v Mistrovství Evropy a vybojuje TOP 5 v MMČR! Taky hodně štěstí všem v jeho okolí, protože bez mechaniků a zázemí to nejde a hlavně taky jeho už skoro třem holkám, u kterých má obrovskou podporu, což můžete vidět na závodech nebo na fokách z ,,bedny" , kde Amálka figuruje často :-)

Anna Kosařová

 

 

Fotogalerie: Rozhovor s Petrem Bartošem

TOPlist

   

  

Kontakt

REGION RACING s.r.o. Dlouhá 730/35
Praha 1
110 00

IČ: 083 56 378
DIČ: CZ08356378
Číslo účtu: 115-9924310237/0100
IČP:1013138261
Erik Provazník
+420 604 374 364
team@region-racing.cz