Vyhledávání

Kontakt

REGION RACING s.r.o.
Dlouhá 730/35
Praha 1
110 00

IČ: 083 56 378
DIČ: CZ08356378
Číslo účtu: 115-9924310237/0100
IČP:1013138261

Erik Provazník
+420 604 374 364

team@region-racing.cz

TOPlist

   

  

Rozhovor s Pepou Mňukem

12.01.2017 16:55

    Motoskijöring je už na dostřel. První závod se pojede již tuto neděli 15.1.2017. Lukáše Mohaupta jsem už vyzpovídala a tak je na řadě další možný kandidát na mistra Pepa Mňuk....

RRT : 1. Jak jste připraveni na letošní sezonu motoskijöringu?

PM : Řekl bych, že po technické stránce jsme připraveni stejně tak dobře, jako v předešlých ročnících. Fyzička také ujde, akorát by chtělo najít nějaký čas na společné tréninky na motocyklu. Filip je teď dost pracovně vytížený a dokonce hrozilo, že se na start ani nepostavíme, neboť s novým lyžařem bych mohl ztratit ambice na přední příčky. Nakonec se snad zatím vše vyřešilo, takže startujeme...

RRT : 2. Jak probíhá zimní příprava tvoje i tvého lyžaře? 

PM : Fyzická příprava probíhá většinou odděleně, neboť Filip je z Vamberka a málo kdy má čas dojíždět na mé tréninky. Jinak já, společně se svými svěřenci, absolvujeme pravidelnou fyzickou přípravu v tělocvičně, na rozvoj pohybových dovedností motokrosaře. Mimo tyto dny pak běh nebo běžky. Od 11. 1. se můžu pochlubit také nejvyšší trenérskou kvalifikací na motocyklové sporty – motokros a enduro, kterou jsem získal po úspěšném zakončení studia na FTVS UK v Praze. Než napadl sníh, byl jsem se také párkrát povozit na „krosce“.

RRT : 3. Jaký máte v letošním motoskijöringu cíl? 

PM : Cíl je stejný, být co možná nejlepší. Vyhrát?? To chce přece ale každý, ne??

RRT : 4. Ptala jsem se Lukáše Mohaupta, zeptám se i tebe. Kdo je pro vás největším soupeřem? 

PM : Motoskijöring je sport o souhře posádky, taktice a taky hodně o štěstí. Největším soupeřem tedy může být každý, kdo se postaví na start velkého finále.

RRT : 5. Co ty a MX? Plánuješ, že by ses vrátil? Pokud ano, jaký je tvůj cíl tady? 

PM : Téměř dva roky jsem se potýkal s vleklými zdravotními obtížemi a dva roky jsou celkem dost dlouhá doba na to, aby Vám jak se říká „ujel vlak“. Možná rychlík. Nicméně jízda na motorce se nezapomíná stejně tak, jako např. jízda na kole. Proto, až to počasí dovolí, chtěl bych začít zase trénovat a postavit se na start krajského přeboru, MČR a kdo ví, čeho ještě.

RRT : 6. Chystáš se trénovat někam do zahraničí? 

PM : Začátkem března bychom chtěli odjet se synovcem Romanem potrénovat do Itálie, ostatně stejně tak, jako každý rok. Roman musí mít natrénováno před ADACem.

RRT : 7. Chtěl bys říct něco závěrem? 

PM : Závěrem jedna novinka – 3. února má manželka termín porodu. Doufám, že se trefí mezi závody motoskijöringu, abychom to nemuseli odrodit třeba v Chotčinách v párty stanu. Jinak pohlaví dítka neznám, takže nevím, zda to bude tenista nebo gymnastka.

RRT : Já ti moc děkuju za rozhovor a za celý team přeji hodně štěstí jak na motorce, tak i v rodinném životě.

Fotogalerie: Rozhovor s Pepou Mňukem