+420 604 374 364

Rally, Matěna a jeho ,,trojreport"

03.08.2015 18:02

Jak si vede Lukáš Matěna ? Přinášíme Vám report přímo z jeho úst, krásnou fotogalerii a videa!

Když nám přišlo pozvání na Rally Show v Hradci Králové, neváhali jsme ani chvilku. O velikosti této akce svědčí i její letošní návštěvnost, kterou pořadatelé odhadli na 25.000 diváků. Byla to skvělá příležitost, jak našim fanouškům a partnerům přiblížit pocity, které při závodění zažíváme. Součástí show byly totiž i volné jízdy, při kterých se mohl kdokoli svézt na místě spolujezdce. Když přišly na řadu ostré duální jízdy, pěkně jsme si zazávodili například s legendárním téměř pětisetkoňovým Audi Sport Quattro nebo Porsche 997 GT3 v úpravě pro rally. Lukáš si dokázal poradit se všemi soupeři a obsadil první příčku na stupních vítězů.

Lancera jsme museli opět na chvíli odložit a vydat se na náš první závod velkého českého mistráku, na Rally Hustopeče. Soutěž jsme kvůli licenci potřebovali dokončit, a proto jsme zvolili bezpečnější tempo. Novinkou pro nás také byly noční rychlostní zkoušky. Ty mi navíc okořenila lampička, která dvě minuty před startem poslední vložky vypověděla službu. Mou improvizaci s mobilním telefonem můžete vidět v přiloženém on-boardu. V polovině druhého závodního dne jsme po našem zaváhání řešili, zda pokračovat. Z důvodu možnosti většího poškození techniky jsme se rozhodli ze soutěže odstoupit.

Jako další závod v pořadí na nás čekala prestižní Rally Bohemia. Hned v první rychlostní zkoušce jsme získali 2. nejlepší čas ve třídě. Bohužel, ve druhé nás potkal defekt a jelikož se jednalo o nejdelší, 20 km dlouhou vložku, museli jsme přezouvat na trati. Kvůli tomu jsme hned na začátku soutěže kvůli nabrané ztrátě (vysoké kvůli stávkujícímu heveru) přišli o možnost bojovat o nejvyšší příčky. Nepomohlo nám ani zajetí několika dalších 2. a 3. nejlepších časů. Navíc snaha o stažení ztráty vyústila v zaváhání v RZ5, kdy jsme na nekomplikovaný návrat na trať z důvodu nedostatku rukou čekali opravdu dlouho. Z Mladé Boleslavi si kromě nových zkušeností odvážíme splněnou podmínku absolvování potřebného počtu závodů s vozem 2WD a příště už nás opět uvidíte v našem oblíbeném Lanceru.

Fotogalerie: Rally, Matěna a jeho ,,trojreport"