První a třetí místo na MMČR SM ve Vysokém Mýtě obsadil P. Kejmar a E. Provazník, R. Grulich sedmý

09.07.2013 08:17

    O víkendu 6.-7.7. 2013 patřil Autodrom ve Vysokém Mýtu supermotu. Jel se tu v pořadí již třetí závod seriálu Mogul Supermoto 2013. V Mýtě překvapivě chyběla kategorie Pit Bike, do které se nikdo nepřihlásil. Za to čtyřkolek, kterých bývá po málu, tu bylo několik. Nechyběla kategorie MX Cup, Veterán, S2 nebo S1.   

    Oproti minulému roku, kdy ve Vysokém Mýtě v den závodu pršelo, se počasí umoudřilo a bylo krásně slunečno a teplo. Ale kvůli prodlouženému víkendu, nepřišlo mnoho diváků. 

    Z teamu REGION racing cz do závodu nastoupil Pavel Kejmar, Erik Provazník, Tereza Hallová a Ráďa Grulich, všichni ve třídě S1. 

    V kvalifikaci zajel druhý nejrychlejší čas Pavel Kejmar, který byl pokořen Milanem Sitnianskym jr. Třetí nejrychlejší čas zajel Erik Provazník, osmý nejrychlejší čas zajel Radek Grulich a čtrnáctý čas zajela Tereza Hallová. 

    V prvním závodě se do popředí ihned po startu dostal Pavel Kejmar. Eriku Provazníkovi se start příliš nepovedl a objevil se na čtvrtém místě. Radek Grulich se pohyboval v polovině závodního "hada" a Tereza Hallová jela u konce. Jezdci se rozjeli a několik kol se snažil Erik předjet jezdce Lukáše Ducháčka, který byl před ním. To se nakonec povedlo a jednu chvíli se Erik pohyboval na druhé pozici, když druhý Milan Sitniansky jr. dvakrát během závodu spadl v terénu. Nakonec dopadlo pořadí v první jízdě pro "regioňáky" takto: Pavel Kejmar 1. místo, Erik Provazník 3. místo, Radek Grulich 7. místo a Tereza Hallová i přes zdravotní obtíže dokroužila jako čtrnáctá.

    Do druhé jízdy Tereza Hallová nenastoupila, ale přesto u trati fandila svým týmovým kolegům a kamarádům. Jako první odstartoval Pavel Kejmar. Start se již lépe povedl Eriku Provazníkovi, který byl na druhém místě za týmovým kolegou Pavlem Kejmarem a oba tak vedli startovní pole. Přibližně v půlce závodu třetí Milan Sitniansky jr. předjel Erika Provazníka. O co nejlepší umístění bojoval také Vít Janoušek, který se pohyboval na 4. místě. Víťa ale Erika nedojel, a tak skončil na bramborové pozici. 

    Celkově se tedy na první místě umístil Pavel Kejmar, druhé místo obsadil Milan Sitniansky jr. a třetí místo Erik Provazník. Na sedmém místě se celkově umístil Ráďa Grulich.

    Všem jezdcům gratulujeme :-)

 

        

TOPlist

   

  

Kontakt

REGION RACING s.r.o. Dlouhá 730/35
Praha 1
110 00

IČ: 083 56 378
DIČ: CZ08356378
Číslo účtu: 115-9924310237/0100
IČP:1013138261
Erik Provazník
+420 604 374 364
team@region-racing.cz