Prvenství v maďarském Gyöngyös obhájil Erik Provazník

25.09.2013 09:27

    Z deštivých Čech, jsme v pátek vyrazili do slunného maďarského Gyöngyösu. Jel se zde o víkendu 21.- 22.9.2013 poslední závod Slovensko-Maďarského mezinárodního mistrovství. Trať se pro změnu jela opačně a terénu mírně ubylo. Za tým REGION racing cz zde ve třídě SM1 bojoval Erik Provazník, který chtěl opět zajet co nejlepší výsledek. V sobotu trénoval až do chvíle deště, který se k večeru přihnal. 

    V neděli ráno proběhl krátký trénink a po něm následovala 20-ti minutová kvalifikace. Erik se v kvaldě rozhodně neztratil a od začátku do konce se držel na 1. místě. Na startu měl tedy pozici pole-position. 

    V první jízdě odstartoval Erik jako druhý, bohužel na startu zaspal. Na prvním místě odstartoval Onodi Benjamin, který se nechtěl jen tak prvního místa vzdát. Na třetím místě bojoval Daniel Kička. Erik se snažil kolo co kola Benjamina předjet, Stále se ale nedařilo. Zbývalo 5 kol do konce, když z terénu jako první vyjel Benji a druhý Daniel Kička. Bylo jasné že došlo k Erikově kolizi. I tak se z terénu vyřítil jako třetí a vedoucí jezdce začal dotahovat. Bohužel i tak cílem projel jako třetí a bylo mu jasné, že pokud chce být na stupních vítězů na prvním místě, musí další dvě rozjížďky vyhrát. 

    Do druhé rozjížďky nastupoval Erik ve výborném rozpoložení a by to znát. Při startu se ihned dostal před Onodiho a vedl tak závodní pole. Onodi se snažil Erika několikrát předjet, nepovedlo se to. Stylem start-cíl si Erik dojel pro vítězství v druhé jízdě.

     Třetí jízda byla pro jezdce psychicky nejnáročnější, rozhodovalo se o konečném umístění. Erik na startu opět nezklamal a i v třetí jízdě projel zatáčku po startu jako první. Co kolo to kolo se vzdaloval druhému Benjimu a třetímu Danielu Kičkovi. Během závodu nenastal žádný zvrat a tak po 20-ti minutách projel celé jako první Erik Provazník s dvaceti vteřinovým náskokem na druhého Benjiho. 

    Pro Erika to tedy znamenalo dostatečný počet bodů na první místo. Druhý se celkově umístil Benjamin Onodi a třetí Daniel Kička.

    Erikovi moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci za hranicemi ČR. 

TOPlist

   

  

Kontakt

REGION RACING s.r.o. Dlouhá 730/35
Praha 1
110 00

IČ: 083 56 378
DIČ: CZ08356378
Číslo účtu: 115-9924310237/0100
IČP:1013138261
Erik Provazník
+420 604 374 364
team@region-racing.cz