Vyhledávání

Kontakt

REGION, spol. s r.o.
Žižkova 457
Kostelec nad Orlicí
517 41

IČ: 15529282
DIČ: CZ15529282
Číslo účtu: 23605571/0100
IČP:1001965531

Erik Provazník
+420 604 374 364

team@region-racing.cz

TOPlist

   

  

Provazník má další titul z Polska !

07.08.2017 18:36

    Erik Provazník měl vydařený víkend. Z nemoci ještě není úplně vyléčený, ale velkou náplastí je pro něj titul, který si o víkendu zajistil v Polsku. Mrkni jak mu to šlo a na krátký rozhovor s ním.  Photo by Marzena Chrostek and Katarina Markova....Thanks

    Závod v Polské Poznani byl pro Provazníka rozhodující. Závodil tady 6.8.2017. Závod se mu vydařil. Do terénu se podíval až v neděli ráno. Ten se mu ale líbí, říká, že je jeden z nejlepších na supermoto tratích vůbec. Tento závod byl pro něj rozhodující, protože poslední závod se jede ve stejný den, jako České mistrovství v Písku. Potřeboval tedy padesát bodů náskok na druhého jezdce. Tím je Jerzej Zuralski. O třetí pozici se pak se stejným počtem bodů dělí Leskov a Manczak. První jízda vyšla skvěle, podle plánu. Erik Provazník vyhrál start - cíl. Zuralski dojel jako třetí. Pokud by takto dojeli i druhou rozjížďku, titul by byl zajištěn. Nebylo to ale tak jednoznačné. Do druhé jízdy totiž Erikovi vůbec nevyšel start. Při útoku na Manczaka ještě přišel pád a pro Provazníka to nevypadalo dobře. 

Po prvním kole měl tedy opravdu špatnou pozici, přesněji poslední místo. Potřeboval ale místo první a také aby Zuralski nedojel lépe než třetí. Ve vedení byl Leskov. V šestnácté minutě se konečně Erikovi podařilo dotáhnout až na něj. V terénu se dostal před něj na první místo. Potom už mohl udržovat tempo a jezdit klidnější jízdu. Vše se nakonec povedlo a titul z Polska je již nyní doma ! 

Pár otázek na Erika Provazníka : 

Který závod byl pro tebe letos v Polsku nejtěžší? 

EP: Napadají mě dva: první závod Bydgoszcz - druhá rozjížďka, kdy doslova padaly trakaře. Tolik vody na trati jsem nezažil. Byl to aguaplaning v každé zatáčce. Start byl v momentě nejsilnějšího deště. A dvojzávod Kozsalin, kde jsem závodil se zdravotními problémy a dvakrát vyhrál oba dny.

Který byl naopak nejlehčí?

EP: Úplně lehký nebyl žádný. Opravdu mně sedla Poznaň, kde byl široký asfalt a úžasný supercross terén. Byly zde nádherné a bezpečné předjížděcí manévry.

Už jsi oslavil titul?

EP: Neoslavil!!!! Lítam po doktorech, doléčuji se. Na motorce se maká, běžná údržba plus preventivní výměna dílů v motoru. Po 7 letech jsem vyměnil Camper, tím jsem si přidělal tolik starostí. Takže neoslavil. Zbytek času věnuji chodu teamu a péči o rodinný majetek.

Jaké závody tě ještě letos čekají ? 

EP: Letos ještě 3x MMČR supermoto. Když bude volno, chci cvičně zkusit Rakousko a Německo. Pak motocross. Mám (tajný) plán jet po sezoně na 12 dní na mx do Itálie. Jsem přesvědčen, že trénink tam přináší zlepšení.

Chceš něco někomu vzkázat? 

EP: Lidí, kteří mi pomáhají se závoděním je nespočet!!! Byl by to dlouhý seznam. Takže to vezmu obecně. Díky rodině, reklamním partnerům, dodavatelům, členům teamu.