IČP:1013138261

+420 604 374 364

Přerov patřil Crossracing cupu 2012

07.05.2012 14:07

V neděli 6. května 2012 se v Přerovské rokli jel třetí závod seriálu Crossracing Cupu 2012. Meteorologické předpovědi o dešti se nevyplnily a celý den panovalo slunečné počasí. Z teamu REGION racing cz zde závodil Lukáš Studený ve třídě Quad Profi, Břetislav Halberštat ve třídě Hobby MX, David Novák ve třídě MX Profi a Erik Provazník také ve třídě MX Profi.

První, kdo z teamu startoval byl Lukáš Studený. Po startu se pohyboval na třetí pozici a před ním byl Daniel Picmaus a Martin Liška.  Lukáš se několik kol držel za druhým Martinem Liškou. Lukáš Martina předjel a stala se kolize. Lukáš dostal od Martinovy čtyřkolky do zadního kola tvrdý náraz, který zapříčinil pád Lukáše na záda. Pro Lukáše přilétl vrtulník, který ho dopravil na podrobnější vyšetření. Dnes jsme od Lukášova otce Petra Studeného dostali sms. Lukáš má naštěstí "jen" pohmožděniny, naraženou kostrč a otřes mozku.  Team REGION racing cz Lukášovi přeje brzké uzdravení a další závod bez zranění. Martin Liška závod nedokončil, ale obešel se bez zranění.

Naopak v neděli se vedlo Břetislavu Halberštatovi. Po smolné sobotním závodě v Dolních Heřmanicích, kde se umístil na 12. místě, v Přerově bodoval. Kategorie Hobby MX a MX Profi jeli spojené. Ale Břéťa byl pravděpodobně ze sobotního dne tak "zdravě" naštvaný, že v neděli se nezalekl počtu 22 jezdců, kteří se do třídy Hobby MX přihlásili.V první a druhé jízdě si dojel pro krásné čtvrté místo. A zcela jistě byl rád, že pomyslnou hranici smůly prolomil.

V MX Profi startoval David Novák, který poprvé od úrazu ramene sedl na motorku a závodil. David se v obou jízdách snažil jet co nejlépe a jen si postěžoval na občasnou bolest v místě zranění. V první a druhé jízdě dojel na sedmé pozici. Celkově se tedy umístil na sedmém místě. A mi jsme rádi, že závod odjel bez újmy na zdraví.

Na přední pozici v MX Profi se pohyboval Erik Provazník. Ten byl v první jízdě od startu tak rychlý, že dokonce získal HOLESHOT. Na prvním místě se držel po celou dobu závodu až do konce. Na druhém místě se pohyboval Radek Dobiáš, kterému se Erika nepovedlo předjet. V druhé jízdě se Erik opět objevil po startu mezi prvními a opět stylem start-cíl si dojel pro vítězství. Na stupních vítezů byl na 3. místě Miroslav Petrik, na 2. místě  Radek Dobiáš a 1. místo Erik Provazník.

Našim jezdcům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci týmu.