Pozvánka na Erzberg Rodeo 2012 - Bez Blazusciaka!

02.03.2012 13:34

    Za 18 let neodolalo výzvě zvané Erzbergrodeo mnoho jezdců zvučných jmen. Jejich výčet připomíná „ kdo je kdo“ ve světě endura, motokrosu a trialu: Heinz Kinigardner, Giovanni Sala, Juha Salminen, David Knight, Travis Pastrana, Jeremy McGrath, Dougie Lampkin, Cyril Despres, Marc Coma, Chris Pfeiffer…. A akce sama dala vzniknout i novým hvězdám – vstup Taddyho Blazusiaka mezi superstar světového extrémního endura se odehrál právě zde před šesti lety.

    V posledních letech si nelze nepovšimnout přílivu závodníků zpoza kanálu – britští borci jako Graham Jarvis, Paul Bolton, Paul Edmondson, Andrew Cripps, Mark Jackson, bratři Hemingwayiovi a další patří k úspěšným účastníkům Red Bull Hare Scramble a končí pravidelně na pozicích v Top10. Loni k nim přibyl mladý a velmi talentovaný Jonny Walker. Vzhledem k uvedenému asi nepřekvapí, že ředitel akce Karl Katoh má v úmyslu pro letošní předávání cen preventivně pocvičit svou angličtinu ☺. Nejžhavějším želízkem domácích by měl být 24letý Lars Enöckl, účastník loňského Erzbergu i Romaniacs, podporovaný domácími značkami KTM a Red Bull.

    V jednání je návrat vítěze z let 2005 a 2006 Davida Knighta (!), naopak už teď je jasné, že Taddy Blazusiak neprodlouží svou vítěznou šňůru z posledních 5ti ročníků, neb upřednostní americkou sérii endurocrossových závodů a letošního ročníku se nezúčastní. Což teoreticky otvírá Grahamu Jarvisovi cestu k premiérovému vítězství, když o to loňské přišel poněkud nešťastným způsobem. Nicméně jednoduché to mít určitě nebude, jeho krajané Dougie Lampkin a Jonny Walker mu nic nedarují, o Davidu Knightovi ani nemluvě, a své maximum na kopci odvede určitě i němec Andreas Lettenbichler, kiwi rider Chris Birch, španěl Xavi Galindo i celý zbytek světové špičky extrémního endura

    Z celkového počtu 1800 účastníků z 38 zemí světa jich bude 40 mimoevropských ( z Asie, Jižní a Severní Ameriky, Austrálie a Nového Zélandu). V žebříčku četnosti jednotlivých zemí vedou pochopitelně domácí rakušané před němci, italy, brity, ČECHY ( incl. moravané a slezané, samozřejmě ☺), poláky a švýcary. Zajímavé, nikoliv však překvapivé je i složení strojového parku, více jak polovina motorek pochází z Mattighofenu, z nich více jak 50% upřednostňuje dvoudobý rytmus pro chod svého pohonného ústrojí. Nejčetnějším strojem vůbec je dvoudobá třístovka EXC od KTM. Druhou nejčastější značkou ve startovním poli je Yamaha, následována Husabergem, Hondou a GasGasem.

Zdroj: motodenik.cz

TOPlist

   

  

Kontakt

REGION RACING s.r.o. Dlouhá 730/35
Praha 1
110 00

IČ: 083 56 378
DIČ: CZ08356378
Číslo účtu: 115-9924310237/0100
IČP:1013138261
Erik Provazník
+420 604 374 364
team@region-racing.cz