Pozvánka: MOTORKY SE V BRNĚ JIŽ PO SEDMÉ VRACÍ K OLYMPII

02.10.2013 13:40

    I letos máme pro návštěvníky minimálně dvě příznivé zprávy. Tou první je skutečnost, že po roční odmlce opět, a to už po SEDMÉ, zaburácí v SOBOTU 5. října 2013 u Olympie v improvizovaném závodišti vybudovaném na severním parkovišti za parkovacím domem opět motory závodních strojů. Vyznavači výkonných motocyklů z Brna a okolí tak mají tradiční možnost vychutnat si podívanou na souboje jezdců disciplíny SUPERMOTO, doplněné tentokrát soutěžemi třídy MOPEDY a jízdami závodních ČTYŘKOLEK. Tou druhou pro diváky neméně dobrou zprávou je skutečnost, že se vedení Olympie a organizátoři akce rozhodli zpříjemnit široké veřejnosti návštěvu areálu tím, že vstup na akci je po celou dobu dvanácti hodin jejího konání zcela ZDARMA. Myslíme si, že v době dnešní recese a ekonomické nestability ve společnosti jsou tak obě tyto zprávy velmi příjemným dárkem. A snad tento krok povzbudí diváky natolik, že u OLYMPIE vytvoří odpovídající adrenalinovou atmosféru, povzbudí protagonisty závodů svým fanděním a odmění je potleskem za předvedené výkony a odvahu.

    Letošní „OLYMPIA SUPERMOTO NIGHT SHOW“ je zajímavým zpestřením závěru letošní motoristické sezóny, realizované pod záštitou nové domácí motocyklové sportovní autority ČESKOMORAVSKÁ ASOCIACE MOTOCYKLOVÉHO SPORTU (CAMS) a přestože se jedná o volný podnik bez bodových přídělů do českého mistrovství, pozvání k závodům v areálu nákupního a zábavního centra OLYMPIA Brno přijala řada našich předních supermoto jezdců či závodníků z jiných motoristických disciplín. Vzhledem k exhibičnímu charakteru závodů a prostorovým dispozicím nebylo možné dodržet všechny předepsané zásady při tvorbě tratě pro špičkové motoristické závody. Budeme však přesto rádi, když právě tato u nás výjimečná sportovní akce pomůže objevit ve všech předvedených disciplínách nové příznivce, fanoušky, závodníky a snad i mecenáše. Celý den navíc proloží atraktivní a bohatý doprovodný program, takže věříme, že se odsud budou všichni bez rozdílu věku vracet s vědomím příjemně prožité první říjnové soboty.

CO JSME LETOS PŘIPRAVILI
 
    Program akce probíhá po celý den s vyvrcholením při večerním finále za umělého osvětlení a je koncipován jako pobavení a relaxace pro širokou veřejnost při závodech a exhibicích včetně závěrečného GRAND OHŇOSTROJE.
 
    Časový harmonogram tvoří DOPOLEDNÍ BLOK tréninků (9.00 hodin), ODPOLEDNÍ BLOK jako první závodní část (14.00 hodin) a VEČERNÍ BLOK jako druhá a finálová závodní část (18 hodin). Tato večerní část se opět uskuteční za umělého osvětlení, což mimořádně umocňuje již tak vysokou exkluzivitu této motoristické akce.
 
    SPORTOVNÍ MOTOSHOW a EXKLUZIVNÍ MEZINÁRODNÍ ZÁVOD jezdců SUPERMOTO na motocyklech „SUPERMOTARD“, špičkový motosport speciálních silničních čtyřkolek QUAD a neméně zajímavé závody jezdců na starých „šlapacích“ motocyklech s prvky lidové tvořivosti „MOPOEDY“ ve třídách Originál a Speciál.
 
 
 
 
    Třída SUPERMOTO – jezdci všech kubatur startují dohromady ve DVOU skupinách ve volných/kvalifikačních trénincích. V odpoledním a večerním bloku je 48 kvalifikovaných jezdců rozděleno do dvou sérií rozjížděk, dvou semifinále a v závěru startuje 20 nejlepších závodníků v závěrečném vyřazovacím SUPERFINÁLE. Všechny jízdy kromě SUPERFINÁLE se jedou na 10 MINUT + 2 KOLA. VYŘAZOVACÍ SUPERFINÁLE – jede se na 32 kol, po každém ŠESTÉM kole bude závod zastaven šachovnicovým praporem a dle stávajícího pořadí nastupují jezdci na nové startovní pozice, vždy POSLEDNÍ 3 JEZDCI v závodě končí. Zastávky – 6 kolo + 12 kolo + 18 kolo + 24 kolo. Po této zastávce zbývá na startu 8 jezdců, kteří odstartují do závěrečné části závodu na 8 kol. Na stupních je vyhlášeno prvních 5 jezdců superfinálové jízdy.
 
Třída „MOPEDY“ – jezdci jednotlivých tříd ORIGINÁL a SPECIÁL startují po celý den dohromady v JEDINÉ skupině. V odpoledním a večerním bloku startují jezdci ve 3 jízdách, kde jsou dle umístění bodováni samostatně v každé třídě. Po sečtení bodů je vytvořeno pořadí jezdců pro nástup do FINÁLE, ve kterém jezdci nastupují na startovní rošt typu „Le Mans“ dle dosažených bodů v pořadí od nejvyššího k nejnižšímu počtu bodů se střídáním tříd. Všechny jízdy se jedou na 10 MINUT + 2 KOLA. Na stupních je vyhlášeno prvních 5 jezdců finálové jízdy z každé třídy.
 
Třída ČTYŘKOLKY „QUAD“ - sportovní program akce doplňuje atraktivní závodění dvoustopých motocyklů se speciální úpravou pro rychlostní silniční závodění. Všichni jezdci startují po celý den dohromady v JEDINÉ skupině. V odpoledním bloku startují v jediné základní rozjížďce, kde jsou dle umístění bodováni samostatně. Dle dosažených bodů je vytvořeno pořadí jezdců pro nástup jezdců do FINÁLE v pořadí od nejvyššího k nejnižšímu počtu bodů. Všechny jízdy se jedou na 10 MINUT + 2 KOLA. Na stupních jsou vyhlášeni první 3 jezdci finálové jízdy.
 
Doprovodný program s diváckými soutěžemi bude gradovat při „KASKADÉRSKÉ MOTOSHOW“, dále ukázky zajímavých aktivit a pobavení pro děti i celou rodinu ….
 
Celodenní a večerní program s gradací při závěrečném OHŇOSTROJI je zde v tomto čase:
 
DOPOLEDNÍ BLOK 9.00 až 13.20 hod.
 
Volné tréninky v 9.00 a v 10.35 hod., kvalifikace ve 12.05 hod.
 
ODPOLEDNÍ BLOK 14.00 až 17.35 hod.
 
Rozjížďky ve 14.20 a 15.55 hod., “MOTOSPORT SHOW“ v 17.00 hod.
 
VEČERNÍ BLOK 18.00 až 21.30 hod.
 
Semifinále v 18.20 hod., FINÁLE od 19.35 hod, Vyhlášení ve 21.00 hod.
 
GRAND OHŇOSTROJ ve 21.20 hod.
 
zdroj: supermotard.cz
 

Fotogalerie: Pozvánka: MOTORKY SE V BRNĚ JIŽ PO SEDMÉ VRACÍ K OLYMPII

TOPlist

   

  

Kontakt

REGION RACING s.r.o. Dlouhá 730/35
Praha 1
110 00

IČ: 083 56 378
DIČ: CZ08356378
Číslo účtu: 115-9924310237/0100
IČP:1013138261
Erik Provazník
+420 604 374 364
team@region-racing.cz