IČP:1013138261

+420 604 374 364

Pavel Kejmar a Erik Provazník na stupních vítězů

11.06.2013 14:01

Trvalý déšť nebo povodně? Nic nepřipomínalo letní víkendové počasí, které panovalo na většině území ČR. Ani ve Vyškově, kde se jel druhý závod MMČR Mogul Supermoto 2013. Závodníci se začali sjíždět už od pátku, večer proběhla malá diskotéka a sobotní den patřil tréninkům v úmorném vedru. V neděli proběhla kvalifikace, v které se jezdec Lukáš Matěna ve třídě S2 umístil na 10. místě. V kategorii S1 se kvalifikoval na druhém místě Erik Provazník, na 4. místě Pavel Kejmar, na místě osmém Ráďa Grulich a desátý nejrychlejší čas zajela Tereza Hallová.

Lukáš Matěna si v závodě nevedl vůbec špatně. Z 21 jezdců se v prvním závodě umístil na 7. místě a v druhé jízdě obsadil jedenáctou pozici.

Větší nervy panovali ve třídě S1, kde se na startu sešli jezdci jako Milan Sitniansky, Víťa Janoušek, Pavel Kejmar, Lukáš Ducháček nebo Erik Provazník. První jízda byla opravdu zajímavá. Na prvním místě se v první zatáčce objevil Víťa Janoušek, za ním Erik Provazník, Milan Sitniansky a Pavel Kejmar. V půlce závodu bylo pořadí takové, že Pavel Kejmar byl vedoucím jezdcem (i na vypůjčeném motocyklu), za ním Erik a ten byl pronásledován Síťou jr. Víťa Janoušek musel ze závodu odstoupit. Napínavou jízdu předvedl Erik se Síťou. Kdy Erik se pohyboval na druhém místě a Síťa usiloval o tuto pozici. Erik ale neudělal žádnou chybu a dojel na druhé pozici cílem. Ráďa Grulich obsadil v první jízdě sedmou pozici a Tereza Hallová dojela ihned za Radkem na osmém místě.

V druhé jízdě bylo pořadí závodu následovné: 1. místo Pavel Kejmar, 2. místo Milan Sitniansky jr., 3. místo Erik Provazník.

Tereza Hallová dojela na 15. místě a to kvůli menší nehodě a Ráďa Grulich obsadil osmou pozici.

Jezcům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci týmu.