Odjet druhý závod seriálu SUPERMOTARD OPEN TOUR 2012

28.05.2012 13:39

 

                Již druhý závod seriálu SUPERMOTARD OPEN TOUR 2012 se v neděli 27. 5. 2012 jel na polygonu kopřivnické TATRY.  Pořadatel Tomáš Ševčík a Jan Zeman připravili pro jezdce závodní okruh o délce 1 400 m včetně nezvyklé terénní části.  Jezdci si mohli vybrat z následujících tříd: S1, S2, Hobby, Veterán, MX, Junior, Pitbike a Čtyřkolky.  A zkrátka nepřišli ani diváci. Kromě závodů se mohli proletět vrtulníkem, svézt se v terénním speciálu TATRA a nechyběly ani stánky s občerstvením, dětské atrakce a další.

                Tohoto závodu se z teamu REGION racing cz zúčastnil Radek Grulich (třída S2), Lukáš Hlaváč (třída S2), Pavel Provazník (třída Veterán) a Erik Provazník (třída S1).  

Během sobotního odpoledne probíhaly tréninky a zkoušky trati. Na jezdce nečekal hlinitý terén, ale terén z kostek.  Který byl pro mnoho jezdců technickou překážkou.

                V neděli dopoledne byl na programu trénink a kvalifikace. Trénink se stal osudným Radkovi Grulichovi. Ten si v zatáčce brnkl levou nohou o pneumatiku a odjel rovnou do depa. Na nohu nemohl kloudně našlápnout, a tak než začala kvalifikace, byl na cestě domů. Později nám napsal, že musel podstoupit operaci a kotník má sešroubovaný. Ve třídě S2 tak jako jediný za team REGION racing cz bojoval Lukáš Hlaváč, který si ze závodu odnesl bodové ohodnocení, na stupních vítězů se ale neobjevil.

                Třída Veterán byla spojena s třídou MX a Hobby. Ve třídě Veterán bojoval Pavel Provazník s Jiřím Blahou a Jurajem Kněžovičem. V prvním závodě se na špičce závod pohyboval Jiří Blaha pronásledován Jurajem Kněžovičem. Pavel Provazník v této jízdě dojel na třetím místě. I druhé jízdě se pořadí neměnilo. Jen Pavel Provazník, který se v první jízdě držel spíše v zadu, v druhé jízdě exceloval a na záda dýchal Jiřímu s Jurajem. V druhé jízdě dojel taktéž na 3. místě. Celkově byl tedy třetí a jako jediný z týmu si odvezl pohár.

                Nabitá kategorie S1 byla divácky opravdu atraktivní. Po pauze se předvedl Tomáš Trávníček, který první jízdu vyhrál. Byl pronásledovaný Vítem Janouškem. Na třetí pozici se umístil Miloš Řihák, kterého měl pro změnu na mušce Erik Provazník. Erik bojoval ze všech sil, místy Miloše stahoval. Kolem šachovnicové vlajky projel jako čtvrtý.       

                Druhá jízda ještě ani nezačala a děly se zajímavé věci. Většina závodníků byla připravena najíždět do předstartovního pole, když v tom začalo pršet. Jezdci a mechanici čekali, co se bude dít. Do depa přišla zpráva, že start se odkládá o 20 minut a začal „mumraj“.  2/3 jezdců přezula kola na mokrá. Kostkový terén pořadatelé z bezpečnostních důvodů vynechali a vytvořili na rychlo zatáčku z pneumatik. Po uplynutí 20 minut se jezdci odebrali ke startu. V té době přeháňka ustala a vysvitlo sluníčko. Během prvních dvou kol měl vyhráno ten, kdo měl kola mokrá. Poté ale začala trať rychle vysychat a lépe na tom byli ti, kteří kola nepřezouvali. Erikovi se v této jízdě start velmi povedl a v prvních kolech se pohyboval na třetí pozici. Později jak trať osychala, mokré pneumatiky byly trochu jako brzda. Zvrat předvedl Vít Janoušek, který tento závod vyhrál a to s velkým náskokem na druhého Tomáše Trávníčka. Třetí dojel Lukáš Ducháček, čtvrtý Miloš Řihák a pátý Erik Provazník.

                Lukášovi, Pavlovi a Erikovi gratulujeme a děkujeme za reprezentaci týmu. Radkovi přejeme brzké uzdravení.    

 

Děkujeme Tomášovi Lenartovi za zaslané fotografii. 

 

TOPlist

   

  

Kontakt

REGION RACING s.r.o. Dlouhá 730/35
Praha 1
110 00

IČ: 083 56 378
DIČ: CZ08356378
Číslo účtu: 115-9924310237/0100
IČP:1013138261
Erik Provazník
+420 604 374 364
team@region-racing.cz