Německý šampionát na Harz-Ring - Erik Provazník, Zdeněk Mikšovský, Pavel Kejmar

06.08.2013 10:41

    Ani v Německu, kde se jel tento víkend předposlední závod německého šampionátu na okruhu Harz-Ring, jsme neunikli vysokým teplotám. Do depa jsme přijeli v pátek v pravé poledne a ihned jsme začali se stavbou stanu, který poskytl příjemný a potřebný stín. V pátek bylo možné na okruhu trénovat a tak naši týmový jezdci Erik Provazník a Zdeněk Mikšovský nelenili a pustili se do toho.  

    V sobotu byly na programu tréninky, kvalifikace a Zdenda jel už první rundu. V kvalifikaci se Erik ve třídě S1 umístil na 9. místě. Ve třídě C1 zajel desátý nejrychlejší čas Zdenda. Pavel Kejmar ve třídě S2 zajel druhý nejrychlejší čas.

    Zdeněk Mikšovský nastoupil v sobotu večer do první rozjížďky, kde se mu podařilo zajet 11. místo. V neděli v druhé jízdě se pohyboval po startu na 11. místě. Postupně ale předjížděl ostatní jezdce a pohyboval se na 7. místě. Bohužel se dostal do kontaktu s jiným jezdcem a vyjel z trati. Naštěstí se Zdendovi nic nestalo a dojel si pro 10. místo. Celkově se umístil na 9. místě a připsal si 23 bodů.

    V neděli dále startoval Pavel Kejmar (S2) a Erik Provazník (S1). Komplikace přinesl nečekaný déšť s bouřkou, který začal v pauze, po které následoval první závod S2 a S1. Nedalo se nic dělat a třída S2 musela přezout na mokré pneu. Z toho si nedělal hlavu Pavel Kejmar, který jak v závodě ukázal, mokro pro něj není problém. Odstartoval jako první a skoro až do konce závodu vedl startovní pole. Bohužel dvě kola před koncem Kejmi prorazil zadní kolo a tak dokroužil na 9. místě. V druhé jízdě si vše vynahradil. To už se jelo na suchu a Kejmi opět odstartoval jako první. Naštěstí se nic nepřihodilo a Kejmi tuto rundu vyhrál. Více informací v článku: Předposlední závod ADACu Harz-Ring očima Pavla Kejmara.

    Dosavadní nejlepší výkon v tomto seriálu si připsal Erik Provazník. I když první jízdu zkomplikoval již jednou zmíněný déšť, jezdci nevěděli zda trať oschne nebo znovu zaprší. Polovina jezdců tak zvolila mokré pneu, druhá naopak pneu suché. Erik se rozhodl pro mokrou sadu, která se hodila především v terénu. V první jízdě se Erik po startu pohyboval na 10. místě. Postupně začal předjíždět své soupeře a po 15 minutách a dvou kolech, projel cílem jako sedmý. S dobrým pocitem, pěkně zajetého výsledku, se Erikovi nastupovalo dobře na start druhé jízdy. Ani zde nezklamal a vybojoval 6. místo. Celkově se umístil na 7. místě a připsal si 29 bodů. V seriálu se celkově pohybuje na 10. místě s 107 body. 

    Poslední závod se jede 13.10. v Grossenhainu, kde se rozhodne o titulu Mistr ve třídě S2, zda to bude Markus Class, který má 224 bodů nebo si titul do Čech odveze Pavel Kejmar s 219 body. No, bude to velmi zajímavé...     

    Kejmimu, Mikšovi a Erikovi moc děkujeme za výbornou reprezentaci a gratulujeme k skvělým výsledkům. 

TOPlist

   

  

Kontakt

REGION RACING s.r.o. Dlouhá 730/35
Praha 1
110 00

IČ: 083 56 378
DIČ: CZ08356378
Číslo účtu: 115-9924310237/0100
IČP:1013138261
Erik Provazník
+420 604 374 364
team@region-racing.cz