Nejvíce pohárů na MMSR v SM posbíral Erik Provazník

25.07.2012 16:34

 

        Supermotardový jezdec Erik Provazník tento víkend zazářil na Mezinárodním mistrovství Slovenské republiky v Prievidzi. Z nedělního závodního dne si domů odvezl tři poháry. Erik startoval ve třídách Street a Prestige. V kvalifikacích zajel Erik nejrychlejší časy a tak mu po právu patřilo místo pole position. Třída Street se jela pouze po betonu tudíž bez hlinitého terénu. V obou závodech předváděl Erik s jezdcem Jurajem Knezovičem pro diváky atraktivní souboj o první místo, které přineslo  Erikovi vavříny. Celkově se tedy na stupních vítězů objevil na prvním místě Erik Provazník, Juraj Knezovič na místě druhém a na třetím Juraj Holub.       

        Jezdci třídy Open a Prestige byli spojeni, a tak se bylo na co těšit. Erik Provazník, který v obou jízdách jel stylem start-cíl a vytvořil si velký náskok na soupeře, byl pro diváky atraktivní svojí svižnou a bezchybnou jízdou, kterou doprovázely povedené drifty. O něco méně v klidu byl druhý jezdec Eduard Werner, na kterého tlačil z třetí pozice Michal Solik. Eduard ale bojoval ze všech sil a bez chyby si dvakrát dojel pro druhé místo.  Na stupních vítězů stanul jako třetí Michal Solik, jako druhý Eduard Werner a v tento den už po druhé první Erik Provazník.

         A protože se závody odjely dříve, než uváděl harmonogram a jezdci měli ještě dost sil. Rozhodli se proto, že vytvoří závod podobný americkému supercrossu. Pravidla byla jasná. Objet dvě kola, nejrychlejší jezdci startují z posledních pozic a poslední dva po projetí cílem vypadávají. Do této třídy nazvané FOR FUN GROUP se přihlásilo 11 jezdců. V poslední čtveřici jezdců o nejlepší umístění bojoval Erik Provazník, Eduard Werner, Karel Caesar a Henrik Katona.  I tuto kategorii vyhrál Erik, druhý Eda a třetí Karel.

          Po tomto závodu ještě někteří jezdci ukázali své dovednosti. Na motocyklu jezdili po zadním kole, pálili gumu nebo s nohami přes sebe atd. Diváci je vždy odměnili velkým potleskem. 

TOPlist

   

  

Kontakt

REGION RACING s.r.o. Dlouhá 730/35
Praha 1
110 00

IČ: 083 56 378
DIČ: CZ08356378
Číslo účtu: 115-9924310237/0100
IČP:1013138261
Erik Provazník
+420 604 374 364
team@region-racing.cz