Motogymkhana po česku

12.04.2012 16:53


    Nadchla vás na internetu úžasná videa „gymkany“ z japonských soutěží či amerických policejních škol, kde se na těsné dráze z kuželů prohánějí mašiny všech kategorií a jezdci i při malé rychlosti neustále drhnou stupačkami o zem a přehazují motorku ze strany na stranu? Pak vězte, že se tato disciplína poprvé pořádá i v ČR.

    Motogymkhana neboli motoslalom je ideálním nástrojem, jak zábavnou formou naučit řidiče motocyklů dokonale ovládnout svůj motocykl a zvýšit svoji bezpečnost a schopnost zvládání krizových situací v běžném provozu. Proto je jen logické, že se pořádání prvních tréninků a soutěží ujal Matouš Landa, organizátor Kurzů bezpečné jízdy na motocyklu, který základy této disciplíny předvedl i na venkovních plochách v rámci brněnské výstavy Motosalon. 

undefined undefined

 undefined

undefined

řadě regionů v ČR bude v sezóně 2012 pořádán seriál tréninkových kurzů a soutěží Motoslalom.cz, kde si budete moci nacvičit základy slalomu a trochu si vylepšit svoji jízdní obratnost. Ti zdatnější mohou na konci letošní sezóny poměřit své síly v celorepublikovém finále a začít tak budovat opravdovou sportovní základnu této disciplíny v ČR. Motogymkhana ovšem zatím v Evropě nepatří k vrcholovým sportům. Jedná se především o výbornou zábavu, při které se můžete s lehkým nádechem soupeření výrazně zdokonalit v ovládání svého motocyklu. Podívejte se na následující video z loňské zahajovací soutěže ve Žďáru nad Sázavou.

zdroj: motodeník.cz

 

O čem to celé vlastně je? Pojem Gymkhana  původně v hindštině znamenal slalom na koni, v dnešní době se tento výraz začal používat pro slalom na motocyklu nebo v autě. Princip je jednoduchý: co nejrychleji projet trasu vytyčenou obvykle z barevných kuželů. Cílem je naučit jezdce různé obraty, slalomy a osmičky, při kterých musí zkombinovat rychlost, rovnováhu a zručnost, práci s plynem a brzdami tak, aby vytyčenou trasu projel bez pádu. Pravidla gymkhany najdete v samostatném článku, ale hlavně na uvedeném webu, kde je spousta zajímavých informací o potřebných úpravách motocyklu, rady jak začít trénovat a čemu se vyhnout.

undefined undefined

undefined

Motogymkhnana nezlepšuje pouze ovládání motorky, ale také smysly jezdce. Jezdec se naučí koordinovat pohyby těla, získá lepší rovnováhui a podvědomě vnímá všechny části motocyklu během jízdy. Motogymkhana je základ jezdectví. Dodá vám potřebné zkušenosti, které můžete dále využít jak v běžném každodenním ježdění, cestování, městském provozu, tak i při jiných motocyklových disciplínách, jako například stunt riding. Informace o pořádaných akcích a registraci do tréninkových kurzů a soutěží naleznete na stránkách www.motoslalom.cz. A neváhejte dlouho, první kurzy motoslalomu jsou již za dva týdny 29.4. v Kolíně.

TOPlist

   

  

Kontakt

REGION RACING s.r.o. Dlouhá 730/35
Praha 1
110 00

IČ: 083 56 378
DIČ: CZ08356378
Číslo účtu: 115-9924310237/0100
IČP:1013138261
Erik Provazník
+420 604 374 364
team@region-racing.cz