Mistrovství Evropy Holandsko s českou účastí

13.04.2012 10:18

V Holandsku začalo o víkendu mistrovství Evropy v Quadcrossu na netradiční pískové trati v krásném areálu u městečka Oldebroek. Na startu jsme k naší radosti mohli vidět hned dvě jména se zápisem CZE v kolonce národností. K tomu samozřejmě nechyběla celá evropská špička a k radosti diváků dorazil i Jeremie Warnia, který pojede celý seriál.

fotka

Stejně jako u nás, i v Holandsku nebylo zrovna ideální počasí a hlavní závod se jel dokonce za deště. Systém byl trochu zvláštní, kvalifikace se jela v sobotu a hlavní závod až v pondělí, neděle je svátek. Trať nebyla zdaleka ideálně upravená a v den kvalifikace se jezdci museli potýkat s hlubokými kolejemi, které ještě zvětšovaly sajdy.

Výsledky kvalifikace jsme vám už přinesli v samotném článku, takže teď k závodům. Oba naši jezdci bohužel nedokázali proniknout do první řady startovního roštu, což hodně komplikovalo jejich pozici v závodě. I z druhé řady se ale dokázali propracovávat kupředu a Martin Liška v první jízdě figuroval na skvělém desátém místě. Po nehodě se bohužel propadl až na konec a dojel 21., jednu pozici za Lukášem Studeným.

Před závodními jízdami byla trať naštěstí srovnaná a tak se mohlo bojovat naplno. Oba naši jezdci udělali maximum a Martin z toho vytěžil 13. Místo ve druhé jízdě. Lukáš Studený dojel 24. Celkově to tedy znamená 17.místo pro Martina Lišku a 23. místo pro Lukáše Studeného. Teď ale ke špičce. Vepředu se očekával především souboj Warnia - Couprie. No a nebyli jsme zklamáni. Oba jezdci předvedli neuvěřitelný výkon a zatímco v první jízdě se z výhry radoval Romain Couprie, tu druhou vyhrál Jeremie Warnia a odvezl si tak pohár za první místo. Třetí dojel v obou jízdách van Grinsven z Holandska. Čtvrtý dojel Paul Holmes a pátý De Cuyper.

Martin Liška  - ASPGroup Racing Team


Trať byla hodně náročná, je to úplně něco jiného, než co se jezdí u nás. Hluboké koleje vás nutí jet stejnou stopu, zapomenout musíte na drifty. Je potřeba jet na vysokých kolech, což ovladatelnosti moc nepomáhá. Trať  se navíc rychle rozbije a 30 minut je opravdu dlouhá jízda, připomínalo mi to spíš cross country. V první jízdě  jsem chtěl skočit lavici, kterou jsem odkrokoval na 30 metrů, jezdila jí jen první pětka. No nepovedlo se, přední kola byla na dopadu, ale zadek mě nakopnul a byl z toho pád. Naštěstí jsem byl celkem v pořádku a dotáhl jsem se na 21. místo. Druhá jízda už vyšla lépe."

 

Lukáš Studený - Team REGION racing cz

„Trať byla úplně jiná, než jsem zvyklí. Kluci ze špičky uměli dobře jezdit koleje, mě to moc nešlo a dlouho jsem se učil styl, který se na hlubokém písku používá. Nedá se jet driftem a nájezd i průjezd zatáčkou je úplně jiný než jsme zvyklí tady, na tvrdých tratích. Hodně jsme se ale naučili a doufám, že na další Evropě a hlavně neděli v Kramolíně bude výsledek lepší."

Zdroj: quadweb.cz

TOPlist

   

  

Kontakt

REGION RACING s.r.o. Dlouhá 730/35
Praha 1
110 00

IČ: 083 56 378
DIČ: CZ08356378
Číslo účtu: 115-9924310237/0100
IČP:1013138261
Erik Provazník
+420 604 374 364
team@region-racing.cz