Mistrovství ČR Cross Country v Radvanicích - enduro Víťa Kuklík

03.07.2012 10:37

O víkendu 23.6.-24.6.2012 pokračoval seriál mistrovství ČR Cross Country v Radvanicích nedaleko Trutnova. Počasí nám přálo, pořadatelé připravili celkem hezkou a dlouhou trať, a tak jsme měli ideální podmínky. Pořadatelé připravili cca 12 minut dlouhou trať, kde nechybělo nic co by kvalitní cross country mělo mít. Rychlé úseky, les, technické úseky i krkolomné výjezdy. V týdnu před závody mě začali trošku zužovat zdravotní problémy, tak jsem nejel na tyto závody v moc dobrém rozpoložení, ale přijel jsem si spíše pro maximální počet bodů, abych udržel průběžné vedení v seriálu.

1.den
    Start se mi celkem vydařil a odjel jsem kolem 5 místa absolutně a ve vedení ve třídě E1. Bohužel jsem měl v prvním kole kolizi s Milanem Englem, který mě trošku nesmyslně sestřelil a bohužel když jsem zvedl motorku, tak jsem zjistil, že mám ulomené šrouby v klemách na řidítka a už jsem viděl že závod pro mě končí. Naštěstí jsem běžel pro mechanika do depa a podařilo se mi na trati závadu opravit, ale ztratil jsem více než 10minut. Poté jsem se snažil ztrátu dohánět a urvat co nejvíce bodů.Nakonec se mi podařilo dojet na 6.místě ve třídě E1 a neztratil příliš mnoho bodů na průběžně druhého Patrika Markvarta. Po dojetí závodu jsem zjistil, že jsem měl opravdu kliku, protože při kolizi jsem prorazil víko zapalování a celý závod mi vytékal olej a v posledním kole už mi klouzala spojka, která se nedostatkem oleje spálila. Naštěstí více škody v motoru nebylo a mechanik Lavor mi motocykl opravil a za jeho práci mu patří velké poděkování.
 
2.den
    Na druhý den jsem zjistil že průběžně druhý Patrik Markvart odjel, tudíž se mi otevřela cesta na navýšení náskoku v průběžném pořadí. Start se mi vydařil a už v prvním kole jsem se ujal vedení ve třídě E1. Zhruba hodinu se mi jelo celkem, měl jsem dobré tempo a vytvořil jsem si náskok na druhého v pořadí Edu Helmicha, který se vrátil po zranění a jel velice dobře. Bohužel po té hodině jsem měl celkem velký pád v lese a praštil se do břicha. Trvalo mi celkem dlouho než jsem se rozdýchal a posbíral a vyrazil za Helmichem. Hodně se prášilo a mě se nedařilo ho dojet na kontakt, ale i kdyby tak v tom prachu by to na předjetí nebylo. Takže jsem zvolil jízdu na jistotu a raději brát o 3 body méně, než si opět rozbít čumák. Takže nakonec z toho bylo 2.místo, ale po těch všech problémech a neúčasti Markvarta v neděli jsem s body spokojený. Náskok v průběžném pořadí se vyšplhal ke 40ti bodům a dva závody před koncem jsem velice blízko k letošnímu prvnímu titulu mistra ČR. Uvidíme za 14 dní v Ředhošti..

Děkuji za podporu a přeji hezký den

 Vita Kuklik

text: Víťa Kuklík

TOPlist

   

  

Kontakt

REGION RACING s.r.o. Dlouhá 730/35
Praha 1
110 00

IČ: 083 56 378
DIČ: CZ08356378
Číslo účtu: 115-9924310237/0100
IČP:1013138261
Erik Provazník
+420 604 374 364
team@region-racing.cz