Michal Votroubek - závody jsou můj život!

30.01.2012 17:23

    Do prvních závodů sice zbývá ještě nějaký čas, ale příprava teamu REGION racing cz a jeho jezdců je v plném proudu. My jsme se zeptali Michala Votroubka nejen na to, jak se připravuje na novou sezónu.

Takže začneme obligátí otázkou, jaká byla loňská sezóna, můžeme ji považovat za úspěšnou?

    Začátek loňské sezóny byl takový spontánní. Změna stroje a kupa věcí okolo mě se změnila. Výsledky byly uspokojující, ale bohužel ne takové, jaké bych si představoval. Ke konci sezóny mě oslovil team REGION racing cz a hned od dalších závodů jsme se domluvili na spolupráci. Za to jsem rád. Opět jsem zasedl na Yamahu a výsledky začaly být vidět.

Letos pojedeš pod teamem REGION racing cz, jak se ti s teamem spolupracuje?

Team REGION racing cz mi hodně pomáhá a spolupráce je výborná. Celý team je na profesionální úrovni a věřím, že společnými silami vyjedeme dobré výsledky.

Co letošní plány, jaké jsou cíle?

Plány máme! Odjet české a slovenské mistrovství republiky, vybrané závody světového šampionátu v MX3 a ve zbylém čase krajské závody. Cílem je samozřejmě vyjíždět ty nejlepší výsledky, na které budeme mít.

Na jaké motorce pojedeš a co na ní máš za úpravy?

Pojedu na Yamaze 450F 2012. Mám úpravy pérování a výfuku, motor sám o sobě má dost výkonu:-).

Teď něco o tobě. Co ti závodění jako takové přináší a co ti naopak bere?

Motokrosové závody jsou můj život. Vlastně už je to letos 20 let, co se aktivně účastním těchto závodů. Je to jako droga, bez adrenalinu na motorce nemůžu být. To má samozřejmě své klady i zápory, ale závodění nelituji.

Kde by ses chtěl vidět za deset let?

Co bude za deset let si netroufnu říct, ale pokud by to jen trochu bylo možné, rád bych se motal kolem motorek dál. Ať už jako jezdec nebo v jiné roli.

Tvůj nejhorší úraz z motokrosu?

Urazů jsem za ty roky měl mnoho. Ale asi největší byli: pneumotorax, úraz ramene kde následovala operace, zlomenina v kloubu levého kolena-operace. Nespočet výronů, otřesů mozku atd.

Co na závodění říká tvé okolí a co na to holky?

Mé okolí si na závodění už zvyklo a fandí mi. I když začátky byly trochu krušné. S přítelkyní jsem se také poznal na závodech a podporuje mě, takže ve všech směrech v pohodě a díky za to:-).

Čím bys nalákal fanoušky na závody motokrosu?

Je to krásný, náročný, divácky atraktivní sport a zaručeně se musí každému líbit. Nikdy nikdo neví, jak to dopadne. Doufám, že nás letos přijde podpořit co nejvíc lidí a okolo trati bude živo!

Zdroj: MOTODENÍK.CZ

 

TOPlist

   

  

Kontakt

REGION RACING s.r.o. Dlouhá 730/35
Praha 1
110 00

IČ: 083 56 378
DIČ: CZ08356378
Číslo účtu: 115-9924310237/0100
IČP:1013138261
Erik Provazník
+420 604 374 364
team@region-racing.cz