Michal Vágner září v článku portálu Quadmania

17.12.2014 18:01

    Michal Vágner září v článku portálu Quadmania.

    Michal Vágner - Can Am je to nejlepší

    Letošní ročník čtyřkolkového šampionátu Offroad Maratonů byl premiérovým pro Michala Vágnera, který letos poprvé odstartoval v kategorii Mistr a hned si po celé sezoně na zeď přibil celkové 1 místo. Aby letošní ocenění doplnil vyjel si pro Přeborového Mistra Cross Country a spoustu dalších ocenění.
Rozhovor s Michalem:
 
    Ahoj Michale, jak dlouho jezdíš na čtyřkolce?
První čtyřkolku jsem pořídil až v roce 2010, byla to Suzuki KQ 750 se kterou jsem vydržel do jara 2013 kdy jsem přesedlal na Can-Am. Recenze nelhaly, je to opravdu to nejlepší v pracovních čtyřkolkách.
 
Jezdils vždycky na čtyřkolce, nebo proběhla i motorka či Rally auta?
Začínal jsem na motorce a po cca. 15ti sezonách mě to přestalo bavit. Pět let jsem si dal pauzu a teď jsou pro mě in 4kolky.
 
 
    Kolikátá je to tvá sezona na 4kolce?
První závody jsem začal jezdit v průběhu roku 2012. Byl to seriál ATV trial cupu https://atvtrialcup.cz/ a já i bez dvou úvodních závodů obsadil celkové 3 místo. V roce 2013 to byla celá sezona triálu s celkovým 1 místem a poprvé jsem zkusil Offroadmaraton https://www.offroadmaraton.cz/ ve veteránech kde z toho bylo 2 místo. V letošním roce už se špičkovým zázemím Region Racing týmu https://www.region-racing.cz/ v triálu 1 místo i titul Champióna a v Ofroadmaratonu ve třídě mistr 4x4 1místo. Také jsem zkusil Crosscountry https://www.crosscountry-acr.cz/ jeden závod v Milovicích kat. hobby 1 místo a v Bělý pod Bezdězem už přebor ČR 1 místo, sice bez soupeřů ale jelo se to společně s MMČR a i když jsem startoval 3 min za mistry během několika kol jsem je nechal za sebou.
 
Představ nám tvůj stroj, co všechno máš na něm poladěné?
Je to naprosto sériový Outlander xxc a oproti soupeřům, kteří různě zvyšují výkon svých strojů já si paradoxně ve firmě GOLD fren nechal vyrobit účinnější brzdy. Na závody ještě sundávám nosiče , naviják a místo palce mám rychlopal.
 
Měls během sezony nějaké zásadní závady?
Celkem 3x proražená guma, jinak nic.
 
 
 
Co bys změnil na mašině?
Jelikož většinou proháním i závodní sportky tak holt musím ty lavice a dvojáky skákat taky .No a samozřejmě tím trpí rám a občas se musí posvářet.Tak že v závodním režimu je to nejslabší stránka.
 
Sledovals dění okolo Offroadmaratonu, počítals body a co titul myslels na něj na začátku roku?
Po přestupu z veteránů jsem doufal že občas bude bedna ale o titulu jsem začal uvažovat až po 3tím závodu v Dobřanech. Ke konci už bodová kalkulačka pracovala naplno.
 
Co se ti líbí na Offroadmaratonech a co bys naopak vylepšil?
Rozhodně velké plus je medializace závodů, běžně se záznamy vysílají na kanálech Nova Sport, Sport 5 a ČT 4. A vylepšit ? Dost mě vadí ty ranní starty,v 7 se má ještě spát.
 
 
Proč sis zvolil své startovní číslo?
Tak nějak mi ho přidělili.
 
Jaká bude tvá příprava na příští rok?
Po posledních závodech jsem si dal měsíc pauzu ale teď už je příprava v plném proudu.
 
zdroj: https://www.quadmania.cz/index.php?page=detail-clanku-zavody&cid=14686
 
 

Fotogalerie: Michal Vágner září v článku portálu Quadmania

TOPlist

   

  

Kontakt

REGION RACING s.r.o. Dlouhá 730/35
Praha 1
110 00

IČ: 083 56 378
DIČ: CZ08356378
Číslo účtu: 115-9924310237/0100
IČP:1013138261
Erik Provazník
+420 604 374 364
team@region-racing.cz