IČP:1001965531

+420 604 374 364

Michal Sejkora v Úštěku

14.06.2018 15:33

Michal startoval 2.6.2018 v Úštěku. Opět jel na malé, staré motorce třídu PČR C.

Jak je již zvykem, Michal Vám k tomu něco poví svými slovy :

,, V den závodu bylo velké vedro, startovali jsme ve 14h. Čekal na nás endurotest, který jsem jezdil okolo 9 minut a crostest okolo 3.40 min. Mezi testy byl krátký přejezd.Tentokrát bylo na oba dny vypsáno 6 kol po 30 minutách.Trať endurotestu byla dost členitá a naročná. Po kamenech sjezdy a výjezdy, kus extrem testu klády a kus motokrosové trati. Zmiňované kameny mě hned ztrestaly v prvním kole, kde jsem prorazil a další test jsem jel celý na prazdném zadním kole. Do svého času jsem si najel asi cca 7 minut a tak jsem si dal rozcvičku s výměnou duše. Stihl jsem to a žádnou trestnou minutu nechytnul. Zbytek dne jsem se vydýchával a rozjížděl postupně k lepším časům na vložkách, ale ztráta z prvního kola byla znát. Nakonec z toho bylo 7 místo.

V neděli jsme startovali už v 8 h ráno. Abych se nenudil, tak jsem ve druhém testu zahučel do křoví a když jsem motorku vydoloval, nešla nastartovat. Tak jsem ji do cíle testu dotlačil několik zatáček, abych prošel fotobuňkou. A rozcvička byla hned. Nakonec to byl zablokovaný chcípák. Další testy už jsem zajížděl slušně, soupeřil jsem o 4 místo, před posledními dvěma testy měl soupeř náskok 15 vteřin. Enduro test jsme zajeli na vteřinu stejně i s mým menším pádem. Cros test jsem zajel nejlépe za den a čekal jsem jak se soupeři,co se blížil, načítá čas. Zastavil se o 13 vteřin později. Nedalo to, prohrál jsem tedy za celý den o 2 vteřiny a skončil na 5. místě. Na to, že jsem ráno tlačil a začínal s velkou ztrátou, to bylo ok. Ale padnout to tam mohlo."

V neděli jsme startovali už v 8h ráno.Abych se nenudil tak v druhem testu jsem zahučel do křoví a když jsem motorku vydoloval nešla nastartovat.Tak jsem ji do cíle testu dotlačil několik zatáček abych prošel fotobunkou.A rozcvička byla hned. Nakonec to byl zablokovaný chcípák.Další testy už jsem zajížděl slušně, soupeřil jsem o 4 místo,před posledníma dvěma testy měl soupeř náskok 15 vteřin.Enduro test jsme zajeli na vteřinu stejně i s mým menším pádem.Kros test jsem zajel nejlépe za den a čekal jsem jak se soupeři načítá čas co se blížil .Zastavil se o 13 vteřin později .Nedalo to ,prohrál jsem tedy za cely den o 2 vteřiny a skončil na 5 místě.Na to že jsem ráno tlačil a začínal s velkou ztrátou to bylo ok ale padnout to tam mohlo.

Fotogalerie: Michal Sejkora v Úštěku