Jde přilba vyprat v myčce?

23.02.2012 09:49

    Na webu mě před časem zaujal článek detailně popisující postup praní motocyklové přilby. Pod článkem byl komentář, který radil dát přilbu do myčky na nádobí. Ten mě natolik zaujal, že jsem neodolal a musel tento postup vyzkoušet.

   

    Pro experiment jsem raději vybral dvě starší přilby, silniční Arai Quantum a motokrosovou LS2 Magma. K mytí posloužila klasická myčka BOSCH. Obě přilby už byly nějaký ten pátek používané, navíc LS2 odjela i pár endurových závodů. Dovedete si tedy představit, jak interiér přilby i její lak vypadal. Aby bylo vše realističtější, doplnili jsme kečupové skvrny simulující krev po nehodě ;-).

   

    Teď už tedy stačí přilby vložit do myčky a počkat, jak vše dopadne. Vešly se tam jen těsně, ale podařilo se. Program jsme nastavili na nejrychlejších 30 minut, samozřejmě jsme použili i čistící prostředek. Vše je spuštěno, takže nezbývá než čekat.

   

    Po půlhodině se ozvalo zapípání a s napětím očekávám, co v myčce najdu. Na první pohled vypadá vše v pořádku. Přilby jsou na první pohled výborně vyleštěné, bohužel taky hodně horké. To na motokrosové LS2 nezanechalo žádné následky, bohužel na Araice se odlepila guma ze skořepiny, která byla uchycena lepidlem na bázi chemoprenu. Kupodivu mechanizmus sklápění plexiskla zůstal netknutý a hlavně samotné plexi je výborně vyleštěné. Co mě překvapilo je fakt, že na přilbách zůstaly bez poškození všechny samolepky!

        

    Efekt na čištění interiéru je ale dokonalý, polstrování vnitřku je jako nové, bohužel myčka postrádá program sušení přileb, takže je také kompletně nasáknuté vodou. Na den tedy přilby dávám do sprchového koutu uschnout.

      

    Nakonec tedy vlastně nevím, jestli tuto metodu čištění přilby mohu doporučit, nebo ne. Přilby jsou sice perfektně umyté, je tu ale dost velké riziko, že se přilba vlivem vysoké teploty, která se v myčce používá, poškodí. Myčku, tedy alespoň tu mojí, nejde nastavit na nižší teplotu. Pokud tedy někdo další vyzkouší, co jeho přilba snese, budeme rádi, když se s námi podělí o své zkušenosti.

ZDROJ: motodenik.cz


TOPlist

   

  

Kontakt

REGION RACING s.r.o. Dlouhá 730/35
Praha 1
110 00

IČ: 083 56 378
DIČ: CZ08356378
Číslo účtu: 115-9924310237/0100
IČP:1013138261
Erik Provazník
+420 604 374 364
team@region-racing.cz