IČP:1013138261

+420 604 374 364

Jak se dařilo Vaňousovi a Provazníkovi na MMČR?

08.09.2016 16:09

Další závod MMČR Supermota se jel ve Vysokém Mýtě. Za REGION racing team zde opět závodili Provazník a Vaňous. Jak se jim dařilo si můžete nejen přečíst, ale také omrknout na videu ze záznamu České televize.

Závod ve Vysokém Mýtě se odjel 4.9. Mrkněte se na jízdy Erika a Slávka a také na rozhovory s nimi na záznamu zde : https://www.ceskatelevize.cz/porady/10207469169-svet-motoru/216471291269507-supermoto-vysoke-myto/

Jak probíhal den Bohuslava Vaňouse ?

V tréninku bral druhou pozici za Michalem Solíkem. V kvalifikaci si ale přilepšil příčkou nejvyšší před Solíkem. První jízda pro něj byla až trochu ,,nudnou". Stylem start-cíl rozjížďku vyhrál a jak můžete vidět na záznamu, až se divil, kde byl Michal Solík... Druhá jízda byla daleko napínavější a záludnější. Už od startu byl rychlejší právě Solík. Přišla ale chvíle, kdy Solík lehce zachyboval a toho se Vaňous snažil využít a prodrat ze kolejí před Solíka. Bohužel i on zachyboval a zašlápl si motocykl. To ho stálo mnoho pozic. Aby nebylo smůly málo, ještě mu při stíhací jízdě upadl kus výfuku. Ztratil tak výkon a tak už jen velmi opatrně pokračoval do cíle. Motorka vydržela a do cíle ho dovezla. Bohužel až na devátém místě. Celkově mu to ale dalo na místo třetí! Gratulujeme!

A jak byl na tom Erik?

Erik ve své třídě S1 si vedl také dobře. V tréninku bral třetí čas,v kvalifikaci čtvrtý. Jak jste již mohli vidět ze záznamu, na startu byl Provazník nejrychlejší. Toto místo si držel dvě kola. Potom se propadl na třetí příčku za prvního Kejmara a druhého Sitnianského. Tak dojel i do cíle. Do druhé jízdy se mu bohužel tak skvěle start nepovedl. I tak se mu ale povedl dobře a to na čtvrté pozici. Na čtvrtém místě jel asi dvanáct minut za Říhákem, kterého nemohl předjet. Dlouho si předjížděcí manévr chystal a vyčkával na Říhákovu chybu. Ta přišla a Provazník se protáhl na třetí místo opět za Kejmara se Sitnianským. Na třetí příčce dojel do cíle a celkově se také umístil třetí. V seriálu je celkově na druhé pozici ! Gratulujeme!