Jak dopadla družstva v Horním Újezdě?

05.10.2015 12:58

    Poslední letošní mistrovství v podobě družstev je za námi a že to stálo za podívanou a jak to vlastně dopadlo se můžete dočíst zde..

    Úplně ideální počasí sice v neděli nebylo, ale déšť nás minul, takže ani nejhorší to nebylo. Sešlo se zde opravdu hodně diváků a také jezdců. Trať v Horním Újezdě se jela opačně, než se běžně jezdí. Sešlo se celkem 22 teamů a kvalifikovat se jich mohlo pouze 20, což znamenalo, že někteří si moc nezazávodí. Družstva MMČR doplnila také družstva středisek SMS a byla hodnocena zvlášť. Favoritem byl team Buksa Ados KTM, nakonec vše ale bylo jinak. Stačí totiž malá komplikace. Hned v první jízdě tomu tak bylo u Michka, kterému to po startu uklouzlo a hned byl na světě hromadný postartovní pád. Do toho pádu se zapletli i další favorité. Byl zde například i Petr Bartoš, Martin Krč a další. Na prvních místech byl zatím Jonáš Nedvěd, kterého ale naháněl Jára Romančík. Překvapením druhé jízdy byl ,,obr" Jasikonis, kterému je teprve 18 let, ale oproti našim klukům je snad dvoumetrový...Je to Litevec, který startoval za Osička-Pfeil MX team a suveréně tento závod vyhrál před Buksáckým Richierem a Szvobodou. 

Před třetí jízdou byl největší nadějí na vítězství Osička-Pfeil Team, svoje výsledky držely v TOP 5 ve všech jízdách. Naopak favorit Buksa Ados KTM team měl další problém a to Richierův problém po startu, kdy upadl a pak závod vzdal. Mezitím vedl Romančík, ale měl v zádech,, Litevského obra" . Ten také Romančíka předjel a Jára tak vypadl z tempa a začal se propadat. Jako druhý jel další kůň teamu Osička-Pfeil Olsen. Teamový kolegové si místa prohazovali a do toho k nim dojel Michek z teamu Buksa Ados. Až v posledním kole se rozhodovalo a zvítězil Litevec Jasikonis. Nejlepším družstvem středisek SMS bylo družstvo SMS Nepomuk v silném složení Tomáš Paul, Pavel Urban a Jakub Mencl.

Foto: Záruba,Lavička

Výsledky MMČR družstev HÚ:

  1. Osička – Pfeil MX team (Thomas Kjer Olsen, Filip Neugebauer, Arminas Jasikonis) 12 bodů
  2. Team MAX2 – KRTZ (Jaromír Romančík, Tomáš Šimko, Marek Sukup) 22 bodů
  3. Buksa/Ados KTM team (Martin Michek, Sulivan Jaulin, Florent Richier) 24 bodů
  4. Orion – RS Petrol – Motosport Chýnov (Michal Gregor, Jonáš Nedvěd, Bence Szvoboda) 38 bodů
  5. Orion – RS Petrol – Spencerlife Media, SZA stav racing team (Petr Bartoš, Martin Krč, Petr Michalec) 39 bodů

 Výsledky středisek SMS:

  1. SMS Nepomuk (Tomáš Paul, Jakub Mencl, Pavel Urban) 83 bodů
  2. SMS Pardubice I. (Dušan Drdaj, Josef Mňuk, Roman Mňuk) 101 bodů
  3. SMS Chomutov (Jiří Vozáb, Jakub Terešák, Jan Vykutil) 108 bodů

 

Fotogalerie: Jak dopadly družstva v Horním Újezdě?

TOPlist

   

  

Kontakt

REGION RACING s.r.o. Dlouhá 730/35
Praha 1
110 00

IČ: 083 56 378
DIČ: CZ08356378
Číslo účtu: 115-9924310237/0100
IČP:1013138261
Erik Provazník
+420 604 374 364
team@region-racing.cz