Jak dopadl OSIČKA MX TEAM na MMČR v Pacově

03.05.2012 14:02

 

V neděli, 29.4.2012 se jel v Pacově první závod seriálu MMČR pod hlavičkou AČR. Jako tradičně každý rok to bylo v Pacově, kde se opět sešlo tisíce diváků a účast závodníku byla také slušná. Náš tým reprezentovali tři jezdci. V kubatuře MX2 to byl Marek Sukup. Bohužel na startovní listině v Pacově jste nemohli vidět Petra Smitku, který má problémy s kotníkem už od mistráku ČSMS ve Vranově, kde v první rozjížďce upadl. Ve třidě MX3 nás v neděli reprezentoval Jirka Čepelák a francouzský jezdec Florent Richier.

Do kategorie MX2 i MX3 se přihlásilo 50 závodníků. Ve veteránech jsme mohli vidět 37 jezdců. Bylo tedy jasné, že ve třídách MX2 a MX3 budou jezdci v kvalifikaci bojovat a snažit se o nejlepší čas, aby se do závodu dostali a umístili se v první čtyřicítce.

Našim jezdcům vyšla kvalifikace na jedničku. Marek Sukup se ve své třídě umístil jako třetí s časem 2:07:28. První místo obsadil maďarský jezdec Szvoboda 2:06:31 a druhé Milan Špičák 2:06:48. Kvalifikaci kubatury MX3 vyhrál loňský mistr Martin Michek, kdy své nejrychlejší kolo zajel s časem 2:03:99, Florent Richier skončil druhý-2:04:64 a Jirka Čepelák v kvalifikaci obsadil příčku devátou.

První rozjížďka MX2-Holeshot se podařilo získat našemu závodníkovi Marku Sukupovi, který se o něj pral s Milanem Špičákem. Tito dva jezdci byli po startu nejrychlejší. Jedni z favoritů-Szvoboda a Kulhavý po startu spadli a museli tedy dohánět zezadu. Na třetím místě se pohyboval Čermák a na pátém slovenský jezdec Šimko. Milan Špičák se pokoušel několikrát na prvního Sukupa tlačit a dostat před něj, ale nepodařilo se. Jezdec Osička MX Teamu Marek Sukup si první pozici rozhodně nechtěl nechat vzít a do cíle dorazil jako vítěz první rozjížďky. Následoval ho Milan Špičák jako druhý a na třetí místo se probojoval Miroslav Jiránek.

Ve třídě MX3 se v první jízdě nejlépe podařil start Petru Michalcovi, který vyhrál holeshot v hodnotě 1500Kč. Hned v prvním kole se ale do čela dostal Martin Michek. Naši jezdci Richier a Čepelák měli bohužel start špatný. Richier projížděl prvním kolem jako osmý a Jirka Čepelák od startu odjížděl jako předposlední. Čekala ho tedy stíhací jízda, jelikož se chtěl dostat co nejvíce dopředu. Před Michalce se na druhou příčku dostal Michkův týmový kolega Petr Bartoš. Na čtvrtém místě jezdil Martin Žerava. Po 15ti minutách jsme Čepeláka mohli vidět projíždět již na 10.pozici. Florent Richier také postupně zdolával jezdce před sebou a v cíli mu to dalo bronzovou příčku. Vítězem se stal Martin Michek a druhé místo obsadil Petr Bartoš. Jirka Čepelák nakonec rozjížďku dokončil jako devátý.

Ve druhé rozjížďce MX2 už se podařil holeshot Milanu Špičákovi, který vystřelil od startu nejrychleji. Nasadil hned od začátku vysoké tempo a jezdil na čele. Sukupovi se start opět podařil a to hned jako druhému. Ve druhém kole se však před Sukupa dostal Šimko a o něco později i Szvoboda. Na páté pozici bojoval loňský mistr MX2 Kulhavý s Jiránkem. Když se Šimko pokoušel dostat před prvního Špičáka, upadl a situace využil třetí Szvoboda, který se dostal do vedení. Milan Špičák se později propadl až za Kulhavého a Jiránek začal tlačit na třetího Sukupa. Ten si ale s rozumem své síly na začátku rozjížďky rozdělil, kdy trochu zvolnil a až na něj začal dorážet Jiránek, dal do toho všechno a Jiránkovi ujel. Marek Sukup si druhou pozicí zajistil celkové vítězství v Pacově. Pořadí v cíli 2.jízdy: Szvoboda, Sukup, Jiránek.
Richierovi se v druhé rozjížďce MX3 start povedl na výbornou a byl to právě on, kdo získal holeshot. Hned ho ale následoval vítěz první jízdy Michek a Bartoš. Čepelákovi se start také povedl a prvním kolem projížděl na páté pozici. Florenta Richiera jsme však o něco později už vidět na trati nemohli, jelikož odstoupil kvůli bolestem. Má problémy s ramenem, které si zranil ve Francii a v první rozjížďce si způsobil krvavé mozoly, což je hodně nepříjemná věc. Určitě by nebyl schopen podat takový výkon, jaký by chtěl. Jirka Čepelák několik kol bojoval se třetím Kohútem a později se mu podařilo před něj dostat. V této rozjížďce mu tedy patřil bronz. První a druhé místo obsadili stejní jezdci jako v prvním závodě a to Michek a Bartoš.

CELKOVÉ VÝSLEDKY MX2:
Marek Sukup, Osička MX Team, 1.a 2.pozice
Bence Szvoboda, Buksa/Ados KTM Team, 4.a 1.pozice
Miroslav Jiránek, Motoman Team, 2x 3.pozice

CELKOVÉ VÝSLEDKY MX3:
1.Martin Michek, Orion Litomyšl-RS PETROL TEAM, 2x 1.pozice
2.Petr Bartoš, Orion Litomyšl-RS PETROL TEAM, 2x 2.pozice
3.Martin Kohút, Buksa/Ados KTM Team, 5.a 4.pozice
4.Jiří Čepelák, Osička MX Team, 9.a 3.pozice

To je z Pacova vše a už se můžeme těšit na další podnik seriálu MMČR BUKSA/ADOS MOTOKROS 2012, který se koná již tuto neděli 6.KVĚTNA v LOKTI NAD OHŘÍ.
Náš tým bude reprezentovat Marek Sukup(MX2) a Jiří Čepelák(MX3). Petr Smitka bude nadále léčit svůj kotník a Florent Richier plnit jiné povinnosti v zahraničí.

Zdroj: www.steelpro.cz

TOPlist

   

  

Kontakt

REGION RACING s.r.o. Dlouhá 730/35
Praha 1
110 00

IČ: 083 56 378
DIČ: CZ08356378
Číslo účtu: 115-9924310237/0100
IČP:1013138261
Erik Provazník
+420 604 374 364
team@region-racing.cz