IČP:1001965531

+420 604 374 364

FIM EU Supermoto Ottobiano a Erik Provazník

16.04.2019 15:51

Erik Provazník má za sebou úspěšný závod v Itálii. V Ottobianu závodil 14.4.2019 v kategorii S2 Europe champion.

Počasí nebylo ideální, protože pršelo a byla zima. Sobotní tréninky proběhly za pěkného počasí - modrá obloha a slunce. Závod byl bez pádu a Erik byl spokojený i s výsledkem. V prvním tréninku bral 13.místo a ve druhém místo šestnácté. Sedm jezdců bylo v časovém úseku 0,3s. A tak bylo jasné, že kvalifikace bude do slova mazec. Do té musí jít jezdec na 110% připraven, samozřejmě včetně techniky, aby měl vůbec šanci v závodě startovat. V podání Erika Provazníka je většinou kvalifikace slabší než závod samotný. To je vlastně dobrá i špatná zpráva najednou. Bez dobrého výsledku v kvalifikaci to prostě nejde.

Po sobotní kvalifikaci bral 13.místo z 23 jezdců, s čímž byl v aktuální situaci spokojen. Poté byl na řadě "mokrý závod". Zde Erik potvrdil pravidlo, že mu jde závod líp než kvalifikace. První jízdu měl výborný start a zvládl první dvě kola bez pádu, což je tady opravdu úspěch a základ. Celý závod jezdil okolo osmého, devátého místa. Cílem projel za Marcusem Classem, který padal a před Madissonem Eerem, kterého si bezpečně hlídal.  I do druhé jízdy měl vydařený start. Jezdil na sedmém, osmém místě, chvíli byl dokonce šestý! Slibovaný déšť stále přidával na síle. A tak Provazníka neminul ani pád. Bohužel přišel a bohužel pouhá tři kola před cílem.

Na asfaltovém úseku se Erik projel bez motorky a letěl přes mokrou trávu dál, ne a ne se zastavit. Jako by to bylo vyměřené na pády na vodě, se zastavil asi metr od oplocení trati. Motorka vrčela, takže ji rychle zvedl a po dvou ztracených cenných místech se vydal zpět do závodu. Stroj to celkem odnesl, ale jet se na tom dalo. Věděl, že už nic nevylepší, takže se snažil udržet deváté místo na jistotu a bez pádu. To se mu povedlo a bral opět devítku. Tímpádem i celkově a průběžně deváté místo. Nechyběl zde ani Kejmar, který je průběžně 7. a Sitnianský, který drží průběžné páté místo. Tedy tři Češi v TOP10 a to je paráda, jen tak dál!! Erik Provazník měl narozdíl od kolegů to štěstí, že byl i vyhlášen a to v kategorii Lites Cup, což je třída pro jezdce, kteří se neumístili v MS do TOP10 a to je tedy většina. Ani tento pohár tedy není zadarmo a Erikovi udělal radost, motivoval ho do dalších příprav na závod FIM EU. Ten se pojede v květnu opět v Itálii.

Fotogalerie: FIM EU Supermoto Ottobiano a Erik Provazník