Erik Provazník vyhrál Olympia Supermoto Night Show 2012

09.10.2012 09:25

Po dvou letech se v sobotu 6.10. opět na parkoviště brněnské Olympie vrátila noční show supermoto závodů. Startovalo se v kategoriích Fechtl, Malotraktor a Supermoto. Závodu se zúčastnilo přes padesát jezdců a pěkné teplé sobotní počasí přilákalo několik stovek diváků. Na programu byl trénink, kvalifikace, opravné jízdy a samotné závody. Ve třídě Supermoto vznikly dvě skupiny po 20 jezdcích, v kterých se jezdci podle určitých pravidel prohazovali a byli vyřazováni. Do večerního Superfinále se probojovali jezdci jako Vít Janoušek, Erik Provazník, Radim Vavřík, Miloslav Řihák, Petr Záruba, Radek Grulich, Lukáš Duchaček, Tereza Hallová  a další. Dvacet jezdců, kteří se dostali do Superfinále, bylo vyřazováno tak, že po odjetých čtyřech kolech vypadli tři poslední jezdci. Do posledního závodu, který se jel 6 kol a rozhodl o celkovém umístění, nastoupilo už jen 8 jezdců: Erik Provazník, Lukáš Duchaček, Petr Záruba, Vít Janoušek, Radek Grulich, Radek Sokol, Petr Pinc a Tereza Hallová. 

    Z pole position startoval Erik Provazník, který předchozí jízdu vyhrál, a tak měl výhodu prvního místa. Z třetího místa startoval Petr Záruba a z pátého Radek Grulich, kterého letos potkal úraz kotníku. Atmosféra byla úžasná. Davy diváků jezdcům fandili a potleskem vždy odměnili i ty, kteří vypadli nebo ze závodu odstoupili kvůli pádu. 

    Superfinále se jelo už za tmy. Poslední start Erik nepromrhal a odstartoval bezchybně jako první, za ním hned vyrazil Petr Záruba a Lukáš Duchaček. Závod to byl opravdu atraktivní. Jen jeho dojem ve třetím kole zkazil nehezký pád Radka Grulicha a pak Víti Janouška, kteří ze závodu odstoupili. Naštěstí se jim nic vážného nestalo. Erik se stále pohyboval na první pozici stíhaný Petrem Zárubou a Lukášem Duchačkem. Erik, ale ani jednou nezaváhal a bezchybnou jízdou si dojel pro první místo. Jak sám řekl, byla to adrenalinová jízda. Za ním dojel druhý Petr, jako třetí Lukáš a čtvrtý Petr Pinc. Jako pátá dojela Tereza Hallová, která je pro několik jezdců noční můrou. Klukům to v tomto závodě opravdu pěkně natřela :-). Na osmém místě se umístil Radek Grulich.

V kategorii Fechtly, v podtřídě Klasik vyhrál Jakub Hořínek, druhý Tomáš Matoušek a třetí Jiří Vágner. V podtřídě Sport zvítězil Jaroslav Zrebný. V podtřídě Úpravy vyhrál Radek Nevídal, druhý František Dočkal a jako třetí Martin Fuksa.

V kategorii Malotraktor vyhrál František Kugler, druhý Marek Jedlička a třetí Pavel Fiala.

Po závodu Superfinále supermoto následoval vyhlašovací ceremoniál. Na konci závodního dne se pak nad Olympií rozzářil ohňostroj, po kterém jezdci pokropili "šampaňským" přihlížející diváky.

Erikovi, Petrovi a Ráďovi moc gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci teamu REGION racing cz.

 

TOPlist

   

  

Kontakt

REGION RACING s.r.o. Dlouhá 730/35
Praha 1
110 00

IČ: 083 56 378
DIČ: CZ08356378
Číslo účtu: 115-9924310237/0100
IČP:1013138261
Erik Provazník
+420 604 374 364
team@region-racing.cz