IČP:1013138261

+420 604 374 364

Erik PROVAZNÍK - vedoucí jezdec MMČR SUPERMOTO 2015

05.08.2015 11:00

Tropické počasí, které panovalo tento víkend, potrápilo jezdce všech závodních podniků. Na rozpáleném asfaltu se ve dnech 4.-5.7.2015 konal již třetí závod MMČR Supermoto 2015 a to na autodromu v Sosnové u České Lípy. Tohoto podniku se z týmu REGION racing cz zúčastnil Erik Provazník (třída S1) a Bohuslav Vaňous (třída S3 Veteran Cup 40).

V sobotu probíhal tréninkový den jako obvykle. Jen ráno kolem 9 hodiny, kdy tréninky probíhaly, se nikomu do jezdecké kombinézy opravdu nechtělo. Nebylo se čemu divit, protože jen co slunce při východu vykouklo, bylo nad 20°C a teploměr začal ukazovat stále vyšší hodnotu. Většina jezdců zvolila formu dopoledního tréninku a odpoledne se odjela osvěžit na nedaleké Machovo jezero, kde si aktivně zaplavala a regenerovala na nedělní závodní den.

V neděli se na jezdce alespoň trochu usmálo štěstí, když nebe začaly křižovat mraky, které ostrý žár slunce tlumily. Během nedělního dopoledne proběhl trénink a kvalifikace. Ve spojené třídě S3 MX + Veteran 35 a 40 se Bohuslav Vaňous umístil na třetím místě, ale ve své kategorii zajel nejrychlejší čas. Ve třídě S1 také probíhal boj o co nejlepší čas. Nejrychlejší byl Pavel Kejmar, dále Švéd Kevin Fagré. Třetí Petr Pinc s časem 1:15.848 byl málem z tohoto místa o malinkatý kousíček sesazen jezdcem Erikem Provazníkem, který zajel čas 1:15.852. Na startu byli ale jezdci čtyři v jedné řadě a Erik tak startoval z první lajny.

Dopolední blok se přehoupl v odpolední a nastal čas závodů. Jako první nastoupila třída Junior, kde 6 chlapců soutěžilo o co nejlepší umístění. Dále přišla na řadu kategorie S3 MX a Veterán. Zde se startujícímu Slávku Vaňousovi dařilo. První odstartoval Michal Solík (S3 Veteran 35), dále Pavel Kajgr (S3 MX) a třetí Slávek Vaňous (S3 Veteran 40). Po odjetí kola a vrácení se na start se postavení jezdců změnilo a celé závodní pole vedl Slávek, který si tuto pozici udržel až do konce. Za ním dojel jako druhý Michal Solík a třetí Pavel Kajgr. Všichni po tomto závodu byli vyčerpaní a v depu sbírali síly do dalšího závodu. V druhé rundě se Slávek v první zatáčce po startu pral o co nejlepší pozici s Miroslavem Starým (S3 Veteran 40) a Alešem Cikánem (S3 Veteran 35). Závodní pole vedl Michal Solík pronásledován Pavlem Kajgrem. Toto pořadí trvalo asi 6 kol, ale pak Slávek předjel i Pavla Kajgra a dostal se na druhou pozici, na které projel cílem. Celkově se ovšem ve své kategorii Slávek umístil na 1. místě. Též Michal Solík v S3 veteran 35 a Pavel Kajgr v S3 MX.

Všechny však zajímalo, jak dopadne boj ve třídě S1. Kde figuroval Pavel Kejmar, Erik Provazník, Kevin Fagré, Miloslav Řihák a další. V první jízdě odstartoval jako první Pavel Kejmar, hned za ním Erik Provazník pronásledován Petrem Pincem. Pořadí na špičce závodního pole se nemělo, než přišla chvíle, kdy byl Pavel Kejmar nucen odstoupit z technických důvodů ze závodu a do čela závodního pole se tedy dostal Erik, který jako první projel cílem a připsal si 25 bodů za vítězství. Po jízdě byl Erik zaplaven endorfiny, ale též vyčerpán z úmorného vedra jako celé depo. Do druhé jízdy nastupoval s klidem. Druhý start se Erikovi moc nepovedl. Jako první vypálil Pavel Kejmar, na druhé pozici se objevil Miloslav Řihák, za ním Petr Pinc a Kevin Fagré a Erik Provazník. A zde nastal boj. Erik začal bojovat a protahovat se dopředu. Během čtvrtého kola předjel Kevina Fagré, v dalším kole mu neujel ani Petr Pinc a Erik byl už na třetím místě. Ovšem ani s tímto se nespokojil a předjel i druhého Miloslava Řiháka. Erik se tak dostal na druhou pozici, na které projel i cílem a připsal si dalších 22 bodů, které rozhodli o celkovém 1. místě v tento den. Body však rozhodly i o průběžné prvním vedoucím jezdci seriálu MMČR Supermoto 2015 v kategorii S1. Tím se po tomto závodu stává Erik Provazník. Tímto mu velice gratulujeme. Celkové druhé místo v S1 obsadil v Sosnové Kevin Fagré a třetí byl Petr Pinc.

Gratulujeme i Slávku Vaňousovi, který je též první v kategorii S3 Veteran 40. Slávek s Erikem jsou opravdu teamový kolegové, jsou double winnner.

Doplňujeme, že v Sosnové ve třídě S2 vyhrál Daniel Kička, druhé místo Radek Sokol a třetí Zdeněk Klobása.

Za všechny jezdce děkujeme těm, kteří je přišli v těchto vedrech podpořit.

Pár slov Slávka Vaňouse k závodu: "V sobotu trénink jen dopoledne (4 jízdy), bylo vedro na umření. Proto vedení týmu rozhodlo, že odpoledne relaxujeme u Máchova jezera. V neděli volný trénink, kdy jsem jel jen pár kol, výsledkem byloo 2. místo za M. Solíkem. V kvaldě jen 3 kola. Celkově třetí čas za Solíkem a Kajgrem ve Vet. 40 jsem vyhrál. 1. jízda po startu 3. místo, v průběhu 1. kola jsem se dostal do vedení (po chybách soupeřů). Pak až do cíle úprk, aby mě nikdo nepředjel. Povedlo se, slavím 1. místo absolutně. V 2. jízdě po startu opět 3. místo. V průběhu závodu mnoho soubojů s Pavlem Kajgrem. Nakonec jsem tahal za delší konec a obsadil 2. místo za Míšou Solíkem. Ve své kategorii Veterán 40+ jsem 2x vyhrál."