DIČ: CZ08356378
Číslo účtu: 115-9924310237/0100
IČP:1013138261

+420 604 374 364

Co závod, to pódiové umístění! Erik Provazník na MM Polska v Supermotu aneb bedna 2x za víkend

15.07.2015 13:51

Po MMČR SM v Sosnové, které se konalo předcházející víkend, kde Erik Provazník z teamu REGION racing cz celkově obsadil 1. místo, se přesul na MM Polska v Supermotu, kde se opět neztratil. Konkurentem byl rakouský jezdec Rudolf Bauer.

Autodrom v polském Koszalinu hostil tento víkend 11.-12. 7. 2015 Mezinárodní Mistrovství Polska. Možnost tréninků byla od pondělí do pátku. V pořadí třetí závod se jel již v sobotu a čtvrtý závod seriálu hned v neděli.

Po pátečních trénincích probíhal v sobotu již závodní den, kam nastoupil Erik Provazník do nejprestižnější třídy S2. V ranním tréninku byl Erik druhým nejrychlejším jezdcem, nejlepší časy patřili Rudimu Bauerovi. Dalšími jezdci byl například Pawel Leśków, Wojciech Manczak či Piotr Salamon.

V tomto seriálu se jedou dvě kvalifikace a ve třídě S2 také Superchrono, kam postupuje 6 nejrychlejších jezdců, kteří ještě bojují o pozici na startu. Rozhoduje nejlepší čas. Kdo zná jezdecké kvality Rudiho Bauera, nepřekvapí ho tedy, že nejlepší časy měl právě on. Jak v sobotu, tak i v neděli. Druhé nejlepší časy vždy zajel Erik Provazník. Bylo tedy rozhodnuto o sobotním postavení na startu.

Koszalinská trať dlouhá 1,2 km obsahuje plno zatáček a terén s velkou lavicí, na které se během sobotního dne mnoho jezdců zranilo, a bohužel u většiny byla nutná hospitalizace. Erik, který je vytrénovaný z motokrosu, si s tímto skokem hravě poradil. Sobotní 1. start třídy S2 nejdříve zbrzdil vyfouknutý sponzorský oblouk nafoukaný vzduchem, který spadl na dráhu. Po odstartování a objetí pár kol závodu musel být zastaven kvůli pádu a zranění jezdce. Start se tedy opakoval. Na podruhé vše klaplo a z druhého místa se radoval Erik Provazník. První Rudi Bauer a druhý Erik málem nadělili kolo třetímu Pawlovi Leśkówi. V druhé rundě vše proběhlo v pořádku a i v té se z druhého místa radoval Erik. Celkové pořadí bylo následující 1. místo Rudolf Bauer, 2. místo Erik Provazník, 3. místo Pawel Leśków, 4. místo Jędrzej Żuralski, 5. místo Piotr Salamon.

Den byl uzavřen předáním pohárů a hodnotných cen.

V neděli začal další závodní den, naštěstí už bez vážných zranění. Průběh dne byl jak přes „kopírák“. I v neděli patřil Rudi s Erikem mezi nejrychlejší jezdce. Postavení na startu se tak oproti sobotě na předních místech nezměnilo. V první jízdě jako první odstartoval Rudolf Bauer a za ním Pawel Leśków s Erikem Provazníkem. Mezi těmito dvěma probíhal pár kol krásný souboj. Výsledkem bylo druhé místo pro Erika, který Pawlovi významně odjel. V druhé rundě opět první vystřelil Rudi za ním ale už Erik, který nasadil stíhací jízdu, ale Rudi je prostě Rudi. V neděli celkové 2. místo slavil opět Erik. První místo opět Rudolf Bauer a 3. místo Pawel Leśków. Jezdcům byly předány opět poháry a hodnotné dary.

Největším překvapením byla Agata Salamon, která to v neděli nandala třem jezdců mužského pokolení. Agatě je 16 let a startuje ve třídě Amater, ale toto vítězství bylo krásným zážitkem a po příjezdu do depa se zvedly ovace. Agata se s chlapi opravdu nemazlila a 1. místo bylo její. Gratulujeme.

Gratulujeme Eriku Provazníkovi k dalším úspěšným závodům a přejeme opět co nejlepší výsledek a hlavně bez pádů.