IČP:1013138261

+420 604 374 364

1. závod MMČR juniorů v Přerově 14.4.2012

17.04.2012 10:50

První závod Mezinárodního mistrovství České republiky Juniorů v Přerově, který se jel v sobotu 14. dubna je za námi. Tohoto závodu se zúčastnil jezdec Dominik Procházka a poslal nám o něm informace. Dominik napsal, že trať byla skvěle připravená a pořadatelé také vše zvládali. Dominik se v 1. rozjížďce po startu pohyboval na 5. místě.  Tlačil se dopředu a během 3 kola se dostal na 4. místo. Před sebou měl jezdce Jakuba Zmeškala a Martina Krče. Když Dominik útočil na již zmíněného Jakuba Zmeškala, musel zabrzdit a aby předešel kolizi, vjel na vnitřek zatáčky. V zatáčce Dominik vyřadil a bohužel i s motocyklem upadl. Rychle se zvedal, ale v tom mu soupeř, který ho viděl vjel na nohu. Dominik byl statečný a sám se dopravil do depa. Byl převezen do Přerovské nemocnice, kde doktoři po rentgenu zjistili, že Dominik má zlomený kotník a naštípnutou holenní kost. Po domluvě s lékaři, že lepší bude operace v místě bydliště, byl propuštěn. Operace je plánovaná na 19. dubna a team REGION racing cz Dominkovi přeje brzké uzdravení.

Závodu v Přerově se zúčastnil i Petr Grof. Petr závodil ve tříde 85 ccm, do které nastoupilo více než 40 jezdců. V kvalifikaci se umístil na 26. místě.  V 1. rozjížďce se během závodu pohyboval kolem 20. místa. Bohužel v jedné zatáčce, ale spadl a Petra předjelo několik jezdců. A i když se je poukeš stáhnout, umístil se na 26. místě. V 2. závodu hned po startu se dostal do kolize s jiným jezdcem a z posledního místa se dostal na 32. místo. Bohužel nezískal žádný bod. V této kategorii staroval i Tomáš Osička. V 1. jízdě se umístil na 8. místě a 2. jízdě na místě devátém. Celkově se ale i přesto umístil na 8. místě.  Oběma gratulujeme a děkujeme za reprezentaci týmu

No a nesmíme zapomenout ani na Davida Čermáka. David závod v kategorii MX2 junior, tedy v nejprestižnější třídě MM ČR Juniorů. David nám napsal, že dopoledne neměl z jízdy dobré pocity. V kvalifikaci se umístil na 7. místě. V 1. rozjížďce se, ale vše obrátilo. Po vydařeném startu se Davidovi jelo moc dobře, až na ztvrdlé ruce. Dojel na 4. místě, za Romanem Hanouskem, Rudolfem Weschtou a Ondřejem brendlem. Ve 2. rozjížďce se Davidovi opět vydařil start, jelo se mu lépe a i ruce povolily. Umístil se na 2. místě za Romanem Hanouskem. Celkově se v tento den umístil na 3. místě. Davidovi moc gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci.