+420 604 374 364

1. MMČR - Pacov

11.05.2016 11:30

První MMČR MX máme zasebou. Ve třídě Veterán se za REGION racing zúčastnil Viktor Špaček. Jak dopadl? A jak vlastně celý den probíhal?

V neděli 1.5.2016 se odjel první závod MMČR v oblíbeném Pacově. Sešel se nádherný počet diváků, kolem čtyř tisíc, takže luxusní atmosféra byla zajištěna. Závody byly opravdu zajímavé, protože přišlo i několik nečekaných zvratů. Začneme kategorií Ženy. Zde vypadla favoritka Lucka Simonová a tak všechny zajímalo, jestli převezme otěže Jana Antošová. Ta to neměla ale úplně lehké díky Báře Laňkové. V pozadí nezústávala ani Kristýna Vítková. Na předních příčkách se ukazovala i Natálka Bartková a Marika Mlýnková. Nakonec holky rozdaly jasné pořadí a to Laňková, Antošová, Vítková.

Ve třídě MX2 se blýskal Maďarský jezdec Bence Szvoboda, který svou rychlou jízdou ukázal, že výhra pro něj není problem. Rychlým koněm byl samozřejmě také Slovák Tomáš Šimko. Smůlu měl bohužel Jonáš Nedvěd, kterému se celý den moc nedařilo. Svoji smůlu završil pádem hned po startu ve druhé jízdě, kdy bohužel musel odstoupit. Nově ve třídě MX2 startoval Filip Neugebauer, který se také držel v popředí startovního pole. Skvělou jízdu také samozřejmě ukázal Martin Krč a moc pěkně jel také Roman Mňuk !! U teamu Mňuk racing stojí rozhodně za zmínku i Dušan Drdaj, který byl ve druhé jízdě hned po Neugebauerovi nejrychlejším Čechem! Nejzajímavější třídou a hodně promíchanou, byla třída MX1.

Na fotce totiž můžete vidět, jak hodně zamíchal start celým pořadím, když několik favoritů upadlo hned po startu. Po startu byl na zemi Péťa Michalec, Marek Sukup a Ondra Brendl. Kontaktu se nevyhli ani Romančík a Michek. Vedení hned po startu bral loni stojící Martin Finěk a v patách mu byl Petr Smítka. Start se podařil i Rudovi Weschtovi a Bártovi. V popředí se pohyboval i Veterán Martin Žerava! V průběhu závodu se pořadí ještě dost změnilo. Dopředu se kousal Sukup, Bárta a Finěk z vedoucí trojky odpadli. Ruda Weschta si dojel pro krásné třetí místo. Ve druhé jízdě odpálil jako první Sukup a hned za ním Romančík. Jako třetí se jich držel Bartoš. Sukup pak ale upadl a Jára Romančík si jel svou vlastní jízdu na první pozici. Bohužel v desátém kole ošklivě upadl, z čehož nakonec vykoukla zlomená žebra, ale jízdu dojel. Na špici tedy jeli Sukup, Michek, Smítka a Bartoš. K nim se najednou zezadu přihnal Péťa Michalec, který jel tak rychle, že kdyby bylo ještě pět minut jízdy navíc, tak snad  ještě vyhraje. Asi si vynahrazoval pád z první jízdy. První místo bral nakonec Michek, druhé Smítka a pro třetí si tedy přijel Michalec. Ten měl v pozadí rychlého Bartoše a unaveného Sukupa po první stíhací jízdě.

Ve třídě Veterán kraloval samozřejmě Martin Žerava. Ten s přehledem vyhrál nejen Veterány, ale také obsadil pátou pozici ve třídě MX1 !!! Ve Veteránech však byly vidět pěkné souboje o druhé místo. V první jízdě druhé místo dlouho držel Ladislav Mikas a třetí byl Michal Buchta. Překvapením byl slovenský jezdec Ivan Černý, který zničehonic nabral tempo a probojoval se na druhé místo. Třetí dojel Buchta. Druhá jízda vypadala obdobně: Žerava, Černý a Buchta s Mikasem si prohodili pozice.

Za REGION racing team zde startoval Viktor Špaček. Ten byl velmi spokojený, protože na této mistrovské trati a hlavně v MMČR bral v první jízdě 10.místo a ve druhé místo jedenácté. Celkově místo 9. A je pro něj úspěchem a radostí být v MMČR v TOP10! Viktor na sobě udělal opravdu veliký kus práce. Byly časy, kdy do MMČR vstupoval se snahou umístit se na bodovaných pozicích. Letos však jeho zimní příprava a MX příprava v Itálii ukázala, že umí i daleko víc. Tedy urvat pár bodů je pro Viktora minulostí. Teď do MMČR Veteránů startuje z úkolem stačit první TOP 10! Viktor Špaček v Pacově dokázal pozávodit i motocrossové legendy jako: Suchánek, Runkas, Tichý, Capka, Kormunda, Potenský, atd. Viktor odvezl z prvního závodu 21 mistrovských bodů.

Viktorovi moc gratulujeme a přejeme mu ať jeho super tempo vydrží celou sezónu 2016.

Všem jezdcům přejeme brzké uzdravení a k úspěchům gratulujeme. Další závod MMČR nás čeká již 5.června 2016 v Kramolíně u Nepomuku!