+420 604 374 364

A jak to jde Leošovi Fikejsovi?

29.09.2016 09:12

Leoš stíhá být snad všude. Od Novamotocross Cupu až po MMČR! Pojďte se mrknout jak mu to jde?!

Leoš už také zabrousil na MMČR. Jak se mu dařilo 4.9. ve Vranově u Brna? V první řadě zde startoval poprvé. Nejen že nikdy nejel na Vranovské trati, ale také poprvé startoval na podniku MMČR. Do Vranova přijelo hodně jezdců a ve třídě MX2, kde Leoš startoval, bylo přihlášeno 44 lidí. Takže měl Leoš trochu obavy, aby se kvalifikoval do závodu. V kvalifikaci docela ošklivě upadl, nakonec se ale kvalifikoval na krásném 33.místě. Bojoval také s časem. Třicet minut je přeci jen pro ,,nováčka" dost. Nakonec dojel první jízdu třiatřicátý a byl rád. Ve druhé jízdě jezdil kolem 28.místa, ale v pětadvacáté minutě musel odstoupit ze závodu díky technické závadě.

Další závod odjel Leoš na trati v Klášterci, kde se jel Novamotocross Cup. Tento podnik Fikejs v průběžném pořadí vede. Na tuto trať se ale moc netěšil. Nikdy se mu zde totiž nedařilo. Start do první jízdy se mu docela povedl. Pak ale upadl. Nakonec ale do cíle dojel jako třetí. Do druhé jízdy odstartoval ještě lépe. Brzy se dostal do vedení, bohužel se propadl na druhé místo dvě kola před koncem. Celkově bral druhé místo.

Na MMČR se Leošovi nejspíš zalíbilo. 18.9. byl totiž na dalším závodě MMČR  a to v Opatově u Svitav. Start do první jízdy byl tentokrát jeho tradičním startem, tedy moc mu nevyšel. Musel tedy stahovat a to se mu docela dařilo. Do cíle dojel na 24.místě. Do druhé jízdy se mu start také nevydařil a ještě vyjel ve druhém kole mimo trať. To mu zajistilo v tu chvíli poslední místo. Musel opět stahovat zezadu a stáhl to na 29.místo. S výsledkem byl spokojený, protože jeho cílem bylo dokončit obě rozjížďky.

Poslední podnik Novamotocross Cupu se již tradičně odjel v Třemošnici a to 24.9. Fikejs tento seriál průběžně vedl. Vedení se mu podařilo udržet i po Třemošnici. Trať nebyla úplně ideální. Odstartoval okolo pátého místa, pak mu ale podklouzlo přední kolo a přišel pád. Do cíle dojel jako šestý. Ve druhé jízdě dojel čtvrtý a celkově bral páté místo. Gratulujeme, třídu Licence Leoš celkově vyhrál !!!

Fotogalerie: A jak to jde Leošovi Fikejsovi?