IČP:1001965531

+420 604 374 364

Závody Kart ARENA Litomyšl

22.02.2012 16:49

V sobotu 18.2.2012 se v Kart aréně Litomyšl uskutečnilo Setkání mistrů auto moto sportu. Při této příležitosti se jel 4 hodinový závod na motokárách. Přihlásilo se šest týmů. Nechyběli zde celebrity jako David Vršecký, dvojnásobný mistr Evropy v závodech tahačů nebo Otakar Krámský, trojnásobný mistr Evropy a Václav Fejfar, dvojnásobný mistr Evropy v autocrossu. Team MOTORKY ORLIMEX ve složení Michal Votroubek, Martin Žerava, Milan Špičák, Erik Provazník, Václav Rozehnal si nevedl vůbec špatně. Po dopoledních trénincích, přišlo losování motokár a poněm start závodu. Závod začal tím, že nejmladší jezdec z každého družstva musel nejdříve uběhnout kolo po dráze. A až když doběhl do cíle zárověň startu, mohl jeho týmový jezdec vyjet. Prvním, kdo takto doběhl do cíle byl Erik Provazník a tak svému týmu dopřál 13 sekundový náskok. Poté se jezdci v týmech střídali po 15 minutách. Když uplynula hodina a půl, v čele závodu byl stále tým MOTORKY ORLIMEX. Napaty mu, ale šlapal tým OKRUHY MONROE. Tento tým se nakonec stal vítězem tohoto závodu, když tým MOTORKY ORLIMEX v druhé hodině a půl závodu předjel.

V závodě se tedy na 1. místě umístily OKRUHY MONROE, na 2. místě MOTORKY ORLIMEX a na 3. místě VRCHY NUTREND. Tyto tři tými si odnesly věcné dary a skleněnou trofej.

Sledujte s námi v úterý 28.2. Svět motorů na ČT 4.