Vyhledávání

Kontakt

REGION, spol. s r.o.
Žižkova 457
Kostelec nad Orlicí
517 41

IČ: 15529282
DIČ: CZ15529282
Číslo účtu: 23605571/0100
IČP:1001965531

Erik Provazník
+420 604 374 364

team@region-racing.cz

TOPlist

   

  

 

Teamové reporty a časový harmonogram - Opatov MMČR

26.06.2017 10:31

    Jak jsou na tom teamy před Opatovem, který se pojede již tento víkend ? Jaký bude časový harmonogram? Mimo jiné se můžete těšit i na večerní (sobotní) program v depu. Vstupné pro diváky bude 150 Kč. Nově také uvidíte závodnici z Německa Larissu Pappenmeier. Ta bude startovat za Orion racing team. 

Buksa/Ados KTM Team 
„Do Opatova se těším, loni jsem tam byl poprvé a podařilo se mi vyhrát, takže bych na to chtěl navázat,“ říká Martin Michek, kterého zatím provází menší smůla a drobné zádrhely, ale i přes to je ve vedení šampionátu. To samé by po Pacově mohl říci i Bence Szvoboda, který vede třídu MX2. Díky jeho drobnému problému na startu v Pacově stáhl Sulivan Jaulin několik bodů ze Szvobodova náskoku. „Těším se na návrat do Česka a doufám, že v Opatově pořádně pokropí trať, aby se udělaly koleje, které jezdce rozdělí,“ říká Sulivan. Za titulem ve třídě Ženy si zatím cílevědomě jde Steffi Laier, která dosud neztratila ani bod, a dodává: „Opatov bude zábava, trať vypadá opravdu dobře a já se těším na další krásný víkend v Česku, kam se vracím čím dál radši!“

Orion Racing Team
Závod v Opatově je pro Orion Racing Team domácím podnikem. Letos tým pod vedením manažera Petra Kováře slaví 20 let své existence. „Orion Racing Team je na naší motokrosové scéně bez přestávky již 20let. Proto chceme při závodě v Opatově toto jubileum příjemně oslavit společně s fanoušky. Je připravena podpisová akce s jezdci a mnoho upomínkových předmětů týmu,“ prozrazuje Kovář. Společně s tím prozradil, že Petr Bartoš (MX1) je opět připraven bojovat o stupně vítězů tak, jako tomu bylo v Pacově a loni v Opatově. V MX2 se na start postaví Jonáš Nedvěd a v ženské třídě po zranění Jany Antošové (zlomenina klíční kosti) tým angažoval posilu z Německa Larrisu Pappenmeier. Pappenmeier je jezdkyně světového formátu a jistě bude dělat kvalitní konkurenci Steffi Laier. Ve Veteránech nastoupí Ivan Černý, který je na průběžném třetím místě.

Team MAX2 
Rudolf Weschta (MX1) byl po pádu v Pacově velmi otřesený, ale naštěstí se pád obešel bez větších komplikací. David Kosmák ukázal, že by rád atakoval první desítku. Před Opatovem měl Kosmák pád, ale to jeho start neohrozí. V plné síle a spolu s Kosmákem bude ve třídě MX1 startovat i matador Milan Rožec. Martin Žerava se na Opatov těší a jak sám říká: „Snažím se především udržovat v dobré kondici kombinací BMX, běhání a dalších sportů.“  Na startu nebudou chybět ani Nikola Hošková (Ženy), skvěle rozjetý Jiří Matějec (MX2) a Roman Skalka (Veterán).

GT2 Motorsport
Tomáš Šimko po přestupu do třídy MX1 ukazuje, že mu velká motorka skvěle sedí a dokáže zajíždět v první pětce. Páté místo drží i celkově a v Opatově se od něj dá očekávat další solidní výsledek. Jak sám říká: „Do Opatova se těším, trať se mi tam líbí, protože je velmi rychlá a mezi závodníky tak nejsou takové velké rozdíly jako jinde. Před Opatovem jsem jel ADAC, kde se mi až tak nedařilo kvůli mému problematickému rameni. Ale v Opatově věřím, že bude vše dobré.“ V Opatově můžeme počítat také s Pepou Kudláčkem, kterému chybí jen pár bodů ke vstupu do první desítky průběžného pořadí třídy Veterán. Mezi veterány bude o body bojovat také padesátník Miroslav Ilčík.
 
BV Racing
Společně s Rudolfem Weschtou měl v Pacově pád i František Smola (MX1), ale naštěstí i on vyvázl bez zranění. Minulý týden již startoval na mistrovství Evropy EMX300 a odvezl si 15. místo i přes nepříjemný pád. V Opatově trať sedí i domácímu matadorovi Michalu Votroubkovi (MX1), který se doma bude chtít předvést. V průběžném pořadí je na 9. pozici. Spolu s ním startuje i Michal Bárta průběžně na 12. místě.

HT Group Racing Team
Letos je tým v hlavních třídách velmi silný. Marek Sukup a Václav Kovář (MX1) se ukazují na špici. Sukup drží průběžné čtvrté místo a Kovář šesté. V MX2 je na pátém místě Patrik Liška:  „V Pacově se mi nedařily starty a nevyhnul jsem se chybám a pádům. Ve druhé jízdě jsem raději neriskoval, abych neudělal chybu. Do Opatova se těším, ale zatím jsem tam ještě nezávodil,“ říká Liška. V Ženách je Tereza Hromková na pátém místě.
 
Hulho Motocross Racing Team
Martinu Fiňkovi (MX1) se od začátku sezóny lepí smůla na paty: „Týden po Lokti jsem měl na Německém ADAC otřes mozku a pak v Dalečíně jsem měl zlomený nos. Měl jsem smůlu a pár pádů, tak se nyní snažím dojíždět všechny jízdy a vyhýbat se pádům. Na Opatov se těším, snad se bude dařit,“ říká Finěk, který je v průběžném pořadí na 15. místě. Ladislav Červenka je na 28. místě.

Inter Cars MoToman Team

Tým Josefa Tomana bude v Opatově již v kompletní sestavě. Po zranění ruky se vrací maďar Márk Szöke (MX1) a doplní ho Jakub Hruška. V MX2 se do dobré formy dostává Denis Poláš, jeho jméno bylo vidět už i velmi vysoko na závodech ADAC. Poláš je průběžně na desátém místě. Lucie Simonová (Ženy) se v Pacově vrátila na pozici české jedničky a průběžně je na třetím místě. Michal Buchta (Veterán) neměl poslední dva závody štěstí a nevyhnul se ani chybám, v průběžném pořadí je čtvrtý.

 
JD 191 KTM Racing Team
Jaromír Romančík (MX1) dosáhl na závodě světového šampionátu MXGP v Rusku na své historické maximum. Dokázal přivézt 10 světových bodů a celkové 14. místo. Což na blátivé trati byl fantastický výkon. Romančík mezi závody pokračoval na šampionát ADAC, kde vyzávodil celkové druhé místo. Minulý víkend jel v Itálii závod MXGP, kde již tolik štěstí neměl a na těžké pískové trati si poranil koleno. Jeho start v Opatově je tedy ohrožen. Týmové barvy bude hájit Tomek Wysocki (MX1) a v MX2 to bude Martin Vondrášek a Richard Šikyňa. Jan Vondrášek se rozhodl ukončit svoji motokrosovou kariéru: „Motokros je krásný sport a dělat ho na té nejvyšší úrovni byl od mala můj sen a jsem rád, že jsem měl tu možnost si to zkusit. Časem jsem však zjistil, že mě tento způsob života nenaplňuje a nedělá šťastným, a i když miluju jízdu na motorce, tak jsou pro mě v životě důležitější věci než motokros, kterým se teď chci naplno věnovat,“ komentuje Vondrášek svůj odchod z profesionálního motokrosu.
 
KRTZ
Milan Špičák (MX2) jel svůj první závod po zranění ramene. V Pacově po lehkém pádu v první jízdě dojel na celkovém 13. místě. Průběžně je na 14. místě. Michal Kadleček (Veterán) hájí druhou příčku za Martinem Žeravou.
 
Yamaha Čepelák Racing Team

Marek Pospíšil (MX1) letos zatím na své první body ještě čeká. Možná přijdou v Opatově. Dušan Drdaj je třetím nejlepším Čechem ve třídě MX2 a aktuálně mu patří 6. pozice. Jeho týmový kolega Tomáš Boček je 29. Daří se Kristýně Vítkové (Ženy), která objíždí evropské závody: „S Kristýnou hodně trénujeme a cítím u ní velký pokrok. V Opatově by opět mohla sekundovat těm nejrychlejším,“ říká Jiří Čepelák, manažer týmu.
 
Motosport Chýnov
„V Opatově se opět představí silná enkláva zástupkyň našeho týmu především ve třídě Žen. Patnáctiletá Rakušanka Elena Kapsamer byla v Pacově coby nejmladší účastnice závodu a dojela na pátém místě. O TOP10 budou dále bojovat Daniela Krejčová, Rumunka Stefania Bancila a Rakušanky Julia Schrenk a Sarah Schnelzer. Ve třídě Veterán chyběl v Pacově jen krůček k pódiu Georgu Hammerlovi. Dosáhnout pódiového umístění má za svůj cíl i další náš jezdec Daniel Doppler, kterému se to podařilo už v Lokti. Ve třídě MX1 by se měl objevit Patrick Schrattenecker,“ říká manažer týmu Evžen Zadražil.

Časový harmonogram

Sobota
17:00 20:00 administrativní a technické přejímky
Neděle
07:00 09:00 administrativní a technické přejímky
 
08:00   1. zasedání Jury
 
Volný trénink
07:45 08:00 Ženy 15min
08:05 08:20 Veterán 15min
08:25 08:40 MX1 15min
08:45 09:00 MX2 15min
 
09:00 09:30 úprava trati
 
09:10   Rozprava s jezdci
 
Kvalifikační trénink
09:30 09:35 zkouška startu Ženy
09:35 09:50 Ženy 15min
09:55 10:00 zkouška startu Veterán
10:00 10:20 Veterán 20min
10:25 10:30 zkouška startu MX1
10:30 10:55 MX1 25min
11:00 11:05 zkouška startu MX2
11:05 11:30 MX2 25min
 
11:40   zaváděcí kolo
11:45 12:05 1. finálová jízda Ženy 15min + 2 kola
 
12:15   2. zasedání Jury
 
12:05 13:00 úprava trati
 
12:40 12:50 Slavnostní zahájení a představení jezdců
 
odpolední blok
13:00   zaváděcí kolo
13:05 13:25 Veterán 15min + 2 kola
13:30   zaváděcí kolo
13:35 14:10 MX1 30min + 2 kola
14:15   zaváděcí kolo
14:20 14:55 MX2 30min + 2 kola
15:00   zaváděcí kolo
15:05 15:25 2.finálová jízda Ženy 15min + 2 kola
15:25   vyhlášení vítězů Ženy
 
15:25 15:55 úprava trati
 
15:55   zaváděcí kolo
16:00 16:20 Veterán 15min + 2 kola
16:20   vyhlášení vítězů Veterán a Veterán 50+
16:30   zaváděcí kolo
16:35 17:10 MX1 30min + 2 kola
17:10   vyhlášení vítězů MX1
17:20   zaváděcí kolo
17:25 18:00 MX2 30min + 2 kola
18:00   vyhlášení vítězů MX2
 
18:10   3. zasedání Jury


foto, text : Radek Lavička, Petr Záruba