IČP:1001965531

+420 604 374 364

Team REGION racing cz zazářil na SUPERMOTARD OPEN TOUR 2012

30.04.2012 11:56

První závod Mistrovství ČR pod záštitou ČSMS v rámci SUPERMOTARD OPEN TOUR 2012 odstartoval ve Vyškově. Přesněji na vyškovském letišti. Na tyto závody se sjelo velké množství závodníků. A aby ne. V tomto seriálu je vypsáno mnoho tříd: Čtyřkolky, Hobby, Veterán, Pitbike, Junior, S2, MX, S1 Open a nejprestižnější S1 Profi. Teploty dosahovaly až tropických hodnot, ale i přesto přijelo mnoho diváků. A nebylo čeho litovat. Dopoledne se uskutečnil trénink a kvalifikace rozhodující o pole position. Nechyběly stánky s občerstvením, míchanými koktejly, přehlídka jízdy na silničním motocyklu, jízda na segway a mnoho dalšího. A kdo, že to závodil za team REGION racing cz a bojoval o nejlepší výsledek? V kategorii Veterán závodil majitel teamu REGION racing cz Pavel Provazník, ve třídě S2 jste mohli vidět Radka Grulicha a Lukáše Hlaváče. No a v již zmiňované třídě S1 Profi bojovali Petr Záruba a Erik Provazník. V kvalifikaci si jezdci vyjeli tato místa: Pavel Provazník 3. místo, Radek Grulich 1.místo, Lukáš Hlaváč 21. místo, Petr Záruba 1. místo a Erik Provazník 5. místo.

První, kdo z těchto týmových jezdců startoval, byl Pavel Provazník. Ve třídě Veterán se v první jízdě umístil na třetím místě, i když po pádu Juraje Kněžoviče se pohyboval na druhé pozici. Juraj, ale nehodil flintu do žita a bojoval a Pavla Provazníka předjel. Ve druhé jízdě jel Pavel Provazník opět racionálně a na třetí pozici. "Mela" o první místo byla mezi Jiřím Blahou a Jurajem Kněžovičem. Juraj Jiřího předjel v předposledním kole a už to vypadalo, že Jiří nevyhraje. Ten ale pár metrů před cílem nabral všechny síly a Juraje těsně před šachovnicovou vlajkou předjel. Jiří, Juraj a Pavel sklidili potlesk od diváků, za napínavý a pěkný závod. Celkové pořadí bylo následující: Jiří Blaha 1. místo, Juraj Kněžovič 2. místo, Pavel Provazník 3. místo a 4. místo obsadil Karol Glassa.

Ve třídě S2 startoval Radek Grulich z prvního místa a Lukáš Hlaváč z místa jednadvacátého. Radek předvedl v tento den bezchybnou jízdu. Už od rána se mu dařilo a v kvalifikaci byl nejrychlejší. Tato rychlost mu vydržela i při závodě. V prvním i v druhém závodě si bezchybnou jízdou dojel pro 1. místo, stylem start-cíl. Radek jel s takovou lehkostí, že to byla radost se podívat. Hůře na tom byl Lukáš Hlaváč, který startoval ze zadních pozic. Nesklopil ale hlavu a v obou rozjížďkách bojoval. V první jízdě dojel na 17. místě a v druhé rozjížďce obsadil patnácté místo. Celkově se tedy umístil na 15. místě.

Nejsledovanějším závodem tohoto dne byl závod S1 Profi. Na startovní listině byla jména jako Vít Janoušek, Erik Provazník, Petr Záruba, Radim Vavřík či Miloslav Řihák. Těm divákům, kterým tato jména něco říkají, byli zvědavi, jak celý závod dopadne. Kvalifikaci vyhrál Petr Záruba, za ním byl Vít Janoušek, Miloslav Řihák, Radim Vavřík a Erik Provazník. V první rozjížďce byl v první zatáčce po startu Vít Janoušek, následoval ho Petr Záruba, Miloslav Řihák, Radim Vavřík a Erik Provazník. I když se Petr snažil Víta dojet, větší souboj se děl u jezdce Erika Provazníka. Ten se nejdříve snažil dostat na čtvrtou pozici přes Radima Vavříka. Radim Erikovi vzdoroval, ale později se na Radimovi podepsal deficit dlouhé doby bez závodů a polevil. Erik se tak ocitl na čtvrtém místě. A tak zaútočil na Miloše Řiháka. Erik se s Milošem dlouhou dobu špičkovali. Vždy, když už to vypadalo, že Erik Miloše předjede, Miloš zabral a o kousek ujel. Časem mu, ale docházeli síly a Erik jako dlouholetý motokrosař využil svých znalostí z terénu a nakonec Miloše předjel. Tomu se už Erika na zpět nepodařilo předjet. Petr na druhé pozici se snažil prvního Víta dojet, ale nepovedlo se mu to. V první jízdě tedy dojel první Vít Janoušek, druhý Petr Záruba, třetí Erik Provazník a čtvrtý Miloslav Řihák. Ve druhé rozjížďce v první zatáčce po startu bylo pořadí následující Vít, Petr, Miloš, Erik a Radim. Erik ale měl takovou rychlost, že do terénu už vjížděl na třetí pozici. Petr se opět snažil dojet Víta jako v první jízdě a celý závod jel na druhé pozici. Erik jel na třetí pozici pronásledovaný Milošem. Oba jeli v rychlém tempu, ale v polovině závodu Erik začal Milošovi ujíždět. Erik se tak mohl uklidnit a více se soustředit na průjezdy zatáček, kde mu dělala problémy sjetá zadní pneumatika. Závod v S1 Profi start-cíl tedy vyhrál Vít Janoušek, 2. místo obsadil Petr Záruba a 3. místo Erik Provazník.

Jezdcům gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci týmu.